Łukasz Dynowski
|
aktualizacja

Rosja. Statek nadał SOS. Norwegowie osłupieli, gdy dopłynęli

308 reakcji
0
1
307
Podziel się

Rosyjski statek "Tor" nadał we wtorek sygnał "mayday" (SOS) w czasie sztormu u wybrzeży Norwegii. Na pokładzie lodołamacza przebywają 33 osoby. Norwegowie ruszyli na ratunek, ale niedługo później okazało się, że niepotrzebnie.

statek rosja norwegia
statek rosja norwegia (Getty Images, Sergei Fadeichev\TASS)

Norwegia wysłała swoje morskie służby na pomoc. Na ratunek rosyjskiemu lodołamaczowi ruszyły dwa holowniki i statek norweskiej straży wybrzeża.

W chwili nadania sygnału "mayday" jednostka z Rosji znajdowała się u wybrzeży Norwegii. Lodołamacz płynął ok. 22 km od miasta Aalesund.

Norweskie holowniki krążyły wokół lodołamacza. Nie zarządzono jednak ewakuacji załogi rosyjskiego statku. Żadnej z 33 osób na pokładzie nic się nie stało.

Sygnał "mayday" wysłano przez pomyłkę. Jak poinformowała agencja TASS, rosyjski lodołamacz nadał sygnał przez przypadek. Rosjanie wyjaśniają, że w trakcie sztormu część sprzętu na statku została pozbawiona prądu. Gdy podłączono ją z powrotem, wysłany został fałszywy alarm.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

307
0
1
KOMENTARZE
(307)
Jerzy
3 miesiące temu
" Oslupieli", opadly rece"....Kto to pisze i czy do ukonczenia szkoly podstwowej ma jeszcze daleko ?...Z podpisu wynika , ze Lukasz Zdanowski.
ks
3 miesiące temu
Ostatnio wszyscy osłupiają. A to ojciec, a to grzybiarz, ato Norwe... .
Prawnik
3 miesiące temu
Dla tego co pisał nagłówek na głównej powinna być kara więzienia za szerzenie fake news
Dopisowych
3 miesiące temu
Macie trole czytać reklamy,a nie krytykować redaktorka.
Adam
3 miesiące temu
Zacznijmy od tego, że w naszych czasach wysłaniem sygnału "mayday" (francuskie "m'aider") często zajmują się układy automatyczne (zasilane z akumulatora), więc nic dziwnego, że został wysłany. Awaria agregatów prądotwórczych w czasie sztormu, to poważna sprawa. Prawdopodobnie próbowano nawiązać kontakt radiowy z tą jednostką. Dopiero po nieudanych próbach zadecydowano o akcji ratunkowej. W dobie rozwiniętej komunikacji radiowej sygnał S.O.S. nie jest na ogół używany. To tradycja z czasów alfabetu Morse'a, kiedy te litery był nadawane systemem telegraficznym. Redaktor wymyślił jakiś fałszywy sygnał. Taka sytuacja jest tak nieprawdopodobna, że prawie niemożliwa. A o stylu redaktora nie warto mówić...
Najnowsze komentarze (307)
Kuki
3 miesiące temu
Kuki
kokos
3 miesiące temu
Też mi coś. Popili solidnie jak to Rosjanie i któremuś wysłało się S.O.S., bo gorzały zabrakło. A, że Norwegowie niekumaci, nic im nie przywieźli.
Osłupiony
3 miesiące temu
No nie bywałe 😱 toć to osłupić idzie 😵
bocian
3 miesiące temu
po prostu byli naje ...ani.
zez
3 miesiące temu
Nie pierwszy nie ostatni, nie tylko w Rosji taki przypadek. Dobrze, że zareagowali, mogą domagać się zwrotu kasy za niepotrzebną akcję. Najbardziej osłupiał Pan Redaktor, bo służby ratownictwa na pewno nie.
wostock
3 miesiące temu
Sensacyja dnia :)
twój nick
3 miesiące temu
SASZA OKONCZIŁSA SAMOGON - to właściwa treść sygnału "SOS" z ruskich statków
Twój nick
3 miesiące temu
Zabrakło wódy więc wysłali mayday
aset
3 miesiące temu
Tam diabel trzyma lape na wszystkim......
Magda
3 miesiące temu
Kapitam lodolamacza odpowie za to. Pierwszy po Bogu na statku i pierwszy do odpowiedzialnosci. Meyday mozna odwolac, tylko trzeba byc przy radiu jak sie odzywa Stacja Brzegowa, zeby dokladnie dopytac o powod... Czy tonie jednostka albo ile ofiar. Mieli pecha.
db741
3 miesiące temu
kto pisze takie brednie w tytule artykułu "osłupieli" - ten podrzędny redaktor powinien tworzyć paski do TVP
flo100
3 miesiące temu
Testing.!
LEON
3 miesiące temu
To jak bylo,rece im opadly czy odpadly,
N
3 miesiące temu
Ale numer
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić