Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
aktualizacja

Rosja. Strzelanina w szkole. Są ofiary śmiertelne

45
Podziel się:

W szkole w Błagowieszczeńsku (Rosja) doszło do strzelaniny. Dwie osoby zginęły, a trzy zostały ranne. Jedna z ofiar to napastnik, który przeprowadził atak w szkole w Rosji.

rosja
rosja (Instagram.com)

Dramat rozegrał się w czwartek rano. Młody człowiek w Błagowieszczeńsku na Dalekim Wschodzie Rosji podbiegł do policjantów patrolujących okolicę i powiedział, że w szkole gospodarki komunalnej ktoś otworzył ogień.

Policjanci znaleźli uzbrojonego napastnika na drugim piętrze. Oddał on kilka strzałów w stronę funkcjonariuszy, który odpowiedzieli ogniem. Napastnik zamknął się następnie w jednej z klas, dzięki czemu można było ewakuować uczniów i nauczycieli.

Sprawca popełnił samobójstwo. To 19-letni uczeń rosyjskiej szkoły. Druga ofiara też ma 19 lat. Trzy ranne osoby w wieku 17, 19 i 20 lat trafiły do szpitala. Zostały postrzelone, a stan jednej z nich jest poważny – informuje ria.ru.

Zobacz także: Zobacz też: Rosjanie wypuścili ostatniego. Znawcy są wściekli

Znany jest prawdopodobny motyw sprawcy. Ze wstępnego śledztwa rosyjskiej policji wynika, że do strzelaniny doprowadził konflikt pomiędzy uczniami. Jeden z uczniów stwierdził, że 19-latek, który zaczął strzelać, był ofiarą zastraszania w szkole.

Sprawca był cichy. Według nieoficjalnych informacji sprawca to Danił Zasorin. Koledzy z klasy mówią, że był osobą cichą, siedział w pierwszej ławce i nigdy się nie wychylał. Do ataku miał użyć broni IZh-81. W dniu ataku miał otrzymać w obecności innych uczniów reprymendę za spóźnienie. Potem ponoć wyszedł z klasy i wrócił z bronią, którą ukrył pod ubraniem, tak żeby nie zauważyła jej ochrona.

Gdzie szukać pomocy? Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 800 70 2222 całodobowego Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie. Możesz też napisać maila lub skorzystać z czatu, a listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz TUTAJ.

KOMENTARZE
(45)
Mc
2 lata temu
Jak on schował tę wielka (1200mm długości) strzelbę pod ubraniem?
ciagany za uc...
2 lata temu
szacun dla goscia !
bob
2 lata temu
To był IŻ-81. Kolejna sirota, która nie potrafi przełożyć z rosyjskiego na polski
gffdgfd
2 lata temu
skad mial taka szczelbe ? Rozdali bron ruskim ?. U nas to najwyczej pale moze zabrac od ojca
pp
2 lata temu
Ale dlaczego Putin nie został o to obwiniony czy obsmarowany.Może tern młody chłopak zrobił to ze względów politycznych he he ?
Blita
2 lata temu
Ciekawe kto tutaj tak naprawdę był ofiarą...
rusznikarz-po...
2 lata temu
IŻ-81 to strzelba powtarzalna, czyli przeładowywana ruchomym łożem, kaliber 12. Oznaczenie ИЖ-81 pochodzi od nazwy producenta - Iżewskie Zakłady Mechaniczne w Iżewsku. Podane w artykule, to anglojęzyczna wersja...
gośc
2 lata temu
Teraz w Rosji jak w Ameryce
antysolidaruc...
2 lata temu
Też miałem okazję postrzelać w budynku szkoły. Było to w połowie lat osiemdziesiątych. A w podstawówce w roku 1982 jeden kolega przyniósł broń palną do szkoły i na długiej przerwie poszliśmy postrzelać w staw do pobliskiego parku. Oczywiście nie strzelanie do ludzi.
Dzieci wiedzą...
2 lata temu
Zawsze powtarzam, że "kujony" i różne "nojalfy" i "piwnica", "stuleje" ogólnieto na 90% psychopaci, socjopaci, ateiści i antyklerykałowie, schozofrenicy. Nikt się z nimi nie chce bawić, każdy ich wytyka i ośmiesza, bo dzieci inteligentnie czują odmieńca i utrzymują z dala od siebie. I co? I po raz KOLEJNY miałem rację.
nb
2 lata temu
nękanie powinno być karane zawieszaniem w prawach ucznia, ale u nas sobie jaja robią ustawodawcy, skoro można uzyskać promocję z oceną nieodpowiednią, od tego dnia zaczęło się zaniżanie poziomu nauczania w Polsce
ss
2 lata temu
Hmm, czyli podanie jego personaliów jest ok, a tego gościa co zamordował na pasach już nie?
Wienia
2 lata temu
I charaszo.
ChP
2 lata temu
Jak to ? Przecież to USA miało być krajem gdzie dzieci strzelają w szkołach . A tak na serio to zło nie zna granic i to nie broń zabija tylko człowiek który się nia posługuje
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić