REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Łukasz Dynowski14.11.19 (08:29)

Rosja. Strzelanina w szkole. Są ofiary śmiertelne

W szkole w Błagowieszczeńsku (Rosja) doszło do strzelaniny. Dwie osoby zginęły, a trzy zostały ranne. Jedna z ofiar to napastnik, który przeprowadził atak w szkole w Rosji.
Instagram.com

Dramat rozegrał się w czwartek rano. Młody człowiek w Błagowieszczeńsku na Dalekim Wschodzie Rosji podbiegł do policjantów patrolujących okolicę i powiedział, że w szkole gospodarki komunalnej ktoś otworzył ogień.

Policjanci znaleźli uzbrojonego napastnika na drugim piętrze. Oddał on kilka strzałów w stronę funkcjonariuszy, który odpowiedzieli ogniem. Napastnik zamknął się następnie w jednej z klas, dzięki czemu można było ewakuować uczniów i nauczycieli.

REKLAMA

Sprawca popełnił samobójstwo. To 19-letni uczeń rosyjskiej szkoły. Druga ofiara też ma 19 lat. Trzy ranne osoby w wieku 17, 19 i 20 lat trafiły do szpitala. Zostały postrzelone, a stan jednej z nich jest poważny – informuje ria.ru.

Zobacz też: Rosjanie wypuścili ostatniego. Znawcy są wściekli

Znany jest prawdopodobny motyw sprawcy. Ze wstępnego śledztwa rosyjskiej policji wynika, że do strzelaniny doprowadził konflikt pomiędzy uczniami. Jeden z uczniów stwierdził, że 19-latek, który zaczął strzelać, był ofiarą zastraszania w szkole.

Sprawca był cichy. Według nieoficjalnych informacji sprawca to Danił Zasorin. Koledzy z klasy mówią, że był osobą cichą, siedział w pierwszej ławce i nigdy się nie wychylał. Do ataku miał użyć broni IZh-81. W dniu ataku miał otrzymać w obecności innych uczniów reprymendę za spóźnienie. Potem ponoć wyszedł z klasy i wrócił z bronią, którą ukrył pod ubraniem, tak żeby nie zauważyła jej ochrona.

Gdzie szukać pomocy? Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 800 70 2222 całodobowego Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie. Możesz też napisać maila lub skorzystać z czatu, a listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz TUTAJ.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij