o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Rosja. Władimir Putin patrzył na manewry. Nagle runęły wozy bojowe

232
Podziel się

Z samolotu w Rosji spadły dwa opancerzone wozy bojowe. Wypadek wydarzył się w trakcie manewrów Tsentr-2019, które obserwował Władimir Putin. Wozy miały lądować ze spadochronami, ale w przypadku dwóch z nich czasze nie otworzyły się.

rosja władimir putin samolot
rosja władimir putin samolot (East News, Aleksey Nikolskyi)
bEEqngQB

Wozy bojowe spadły w Rosji z wysokości ponad 1,5 km. Jeden z nich to ważący siedem ton BMD-2, którego moment upadku sfilmował świadek. Podczas gdy inne pojazdy wypuszczone przez samolot Ił-76 powoli opadały na ziemię ze spadochronami, BMD-2 runął z impetem i został doszczętnie zniszczony.

W pojazdach nikogo nie było. Rosyjskie ministerstwo obrony zapewniło, że oba wozy, które się roztrzaskały, były puste. Podkreśliło też, że nie ucierpiała żadna z osób znajdujących się na ziemi.

Manewrom bacznie przyglądał się Władimir Putin. Do wypadku doszło w dniu, w którym rosyjski prezydent osobiście obserwował ćwiczenia Tsentr-2019. Nie wiadomo jednak, czy Władimir Putin był bezpośrednim świadkiem wypadku transportowanych przez samolot wozów.

bEEqngQD
Zobacz także: Zobacz też: Jeden rozkaz Putina. Wojsko postawiono w stan gotowości bojowej

Dlaczego spadochrony się nie otworzyły? Rosyjskie wojsko na razie tego nie wie. Wszczęto śledztwo, które ma wyjaśnić okoliczności wypadku. Jedno ze źródeł podaje, że doszło do naruszenia przepisów bezpieczeństwa i wozy wypuszczono z samolotu przy zbyt silnym wietrze.

W manewrach Tsentr-2019 uczestniczy 128 tys. wojskowych. Biorą w nich udział armie Rosji, Chin, Pakistanu, Indii, Kazachstanu, Kirgistanu, Tadżykistanu i Uzbekistanu. W innym wypadku, który miał miejsce podczas ćwiczeń, rannych zostało pięciu żołnierzy – poinformował "Daily Mail".

bEEqngQJ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEEqngRe
KOMENTARZE
(232)
Prawylewak
2 lata temu
Jak zabraknie bomb, to będą bombardować transporterami. Ruscy to mają łeb.
Lulu
2 lata temu
Rozumię😂😂😂😂😂 naucz się pisać i czytać to może coś zrozumiesz 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤩
wujek z USA
2 lata temu
To były z pewnością samobieżne i bezzałogowe pojazdy, które same lądują, wykonują zadanie a następnie same ładują eis na czekający na nie samolot.
bEEqngRf
Wujek z USA
2 lata temu
Cale szczęście, że to żelastwo nikomu na łeb się nie zwaliło.
Wujek z USA
2 lata temu
Słaba lornetka, nawet ja mam lepszą.
Piotr
2 lata temu
ruskie mają lepszą propagandę niż malarz pokojowy z wąsikiem w czasie II wojny światowej..
ed
2 lata temu
roztrzaskały sie bo były z dykty jak całe te strachy
GJW
2 lata temu
Co by było gdy by tam był przeciwnik :-)
Manewrowy
2 lata temu
"Władimir Putin patrzył na manewry. Nagle runęły wozy" TO NA OTWARCIE. A NA ZAMKNIĘCIE: "Nie wiadomo jednak, czy Władimir Putin był bezpośrednim świadkiem wypadku". Patrzył kiedy runęły wozy, ale nie byś świadkiem, bo wówczas patrzył na manewry. I wszystko jasne. Grunt, że my tam byliśmy i wiemy wszystko!
rew
2 lata temu
szczęście że nikt nie ucierpiał, samochód to tylko samochód... dzięki Bogu
sekóla
2 lata temu
szkoda że nie walnoł w trybune
Ciekawdki
2 lata temu
Oglądaliśmy też jak amerykańskie czołgi spadały z samolotów i się rozbijały u nas. I nie brało udziału w tych ćwiczeniach tyle sprzętu i ludzi a jedynie ułamek tego... a jednak spadały i też się rozbijały. Co więc w tym dziwnego
Polak
2 lata temu
Armia europejska będzie do pacyfikacji państw narodowych, które będą bronić się przed niszczeniem przez Brukselę. Bo przed kim ma nas bronić ??
bEEqngQX
pin
2 lata temu
Na pewno ktoś zginoł ale wszystko w porządku jak to w Rosji
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić