REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 minuty temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Radosław Opas16.09.19 (11:55)

Rosja. 14 lat ciężkiej kolonii karnej dla Polaka

Rosyjski Sąd Najwyższy podtrzymał wyrok skazujący dla Polaka oskarżonego i skazanego za szpiegostwo na 14 lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze. O decyzji poinformowały służby prasowe Federalnej Służby Bezpieczeństwa.
East News

Polak trafi do kolonii karnej. Decyzja w sprawie apelacji rozpatrywanej przez Sąd Najwyższy w Rosji ogłoszono 12 września. Wyrok stwierdza, że kara 14 lat pozbawienia wolności dla obywatela Polski Mariana R. jest uzasadniona i zgodna z prawem.

Mężczyzna został skazany za szpiegostwo. Według rosyjskich władz, Polaka aresztowano za próbę przemytu tajnych części uzbrojenia. Miał on działać na korzyść "polskiej organizacji dostarczającej zasoby narodowym siłom zbrojnym i służbom specjalnym".

REKLAMA

Cudzoziemiec poszukiwał możliwości uzyskania tajnych części zestawu rakietowego S-300 w celu ich późniejszego nielegalnego wywiezienia do Polski - głosiło oświadczenie FSB po zatrzymaniu Mariana R.

42-letni Polak został aresztowany 21 kwietnia 2018 roku. Zatrzymano go w Moskwie, a cały proces był tajny i zamknięty dla mediów. Przełom w sprawie nastąpił 25 czerwca br., kiedy padł nieprawomocny wyrok skazujący Mariana R. na 14 lat kolonii karnej.

W obronę skazanego Polaka zaangażowane były polskie władze. Po ogłoszeniu wyroku rzeczniczka polskiego MSZ Ewa Suwara ogłosiła, że resort nie komentuje wyroku dla "obywatela Polski skazanego w Rosji".

Jeśli chodzi o decyzje, co do dalszych działań, to obywatel Polski podejmie ją w konsultacji ze swoim obrońcą, natomiast konsul jest gotów przekazać pomoc zgodnie z kompetencjami i obowiązującym prawem oraz oczywiście wolą obywatela polskiego, bo to jest najważniejsze - konsul działa tylko wtedy, kiedy obywatel o pomoc wystąpi - rzeczniczka MSZ.

Zobacz też: Prawdziwe źródło katastrofy w Czarnobylu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij