Wróć na
Natalia Bogucka
|

Rosja. Władimir Putin straszy III wojną światową

263
Podziel się

Władimir Putin powiedział w środę, że konflikty regionalne na Bliskim Wschodzie mogą przerodzić się w III wojnę światową. Zaznaczył jednak, że Rosja może czuć się bezpiecznie, ponieważ posiada broń, której "nie posiada żaden inny kraj".

Rosja. Władimir Putin straszy III wojną światową
(Sergey Guneev/SPUTNIK Russia/East News)
bCZgvNOZ

W środę Władimir Putin wygłosił doroczne orędzie przed Zgromadzeniem Federalnym Rosji. Prezydent powiedział, że istnieje zagrożenie wybuchu III wojny światowej. Jego zdaniem, "odpowiedzialność za rozwój ludzkości" ponosi pięć państw nuklearnych.

Konflikty regionalne mogą szybko przekształcić się w zagrożenia dla bezpieczeństwa międzynarodowego. (...) Istnieje poważna potrzeba rozmowy na temat stabilności i bezpieczeństwa porządku światowego. Pięć narodów musi wyeliminować przyczyny, które mogą spowodować wojnę - powiedział Władimir Putin cytowany przez turecką agencję Andalou.

Prezydent Rosji uspokoił, że jego naród może czuć się bezpiecznie dzięki najnowszej broni, której "nie posiada żaden inny kraj". Powiedział, że Rosja jest otwarta na współpracę ze wszystkimi "zainteresowanymi" partnerami.

bCZgvNPb

Podczas orędzia Władimir Putin zaproponował zmiany w konstytucji. Jedną z nich ma być warunek, że kandydat na prezydenta musi przez co najmniej 25 lat mieszkać w Rosji. Prezydent podkreślił także konieczność wprowadzenia zakazu posiadania obcego obywatelstwa i zezwolenia na stały pobyt w innym państwie przez ważnych urzędników państwowych.

Po orędziu Putina, rząd Rosji podał się do dymisji. Dmitrij Miedwiediew podkreślił, że propozycje zmian do konstytucji wpłyną na równowagę władzy wykonawczej, ustawodawczej i sądowniczej. Premier ma objąć funkcję wiceszefa Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCZgvNPC
KOMENTARZE
(263)
jaro
8 miesięcy temu
Najnowsza broń Putina to oczy bazyliszka i palec wskazujący - jak nauczyciel w szkole
marek
8 miesięcy temu
tą bronią jest biedna naród który ruszy po bogactwa jak w 39
Dzamdzak
8 miesięcy temu
Karel nie wie ze wraze wojny atomowj wszyscy sa przegrani.
bCZgvNPD
Napoleon
8 miesięcy temu
Niema słabych na świecie ani mocnych no i wiecznych też !!!
sPiSek
8 miesięcy temu
Carycek putinokio chce rządzić światem ? Z kim jest ten człowieczek, że rości sobie prawo aby dzielić świat na 5 państw i pięć stref wpływów ? Coś mu się w mózgu zalęgło od czasów sowieckiej Rosji i imperializmu rosyjskiego. Aktualnie największe zagrożenie dla świata to właśnie Rosja
Najnowsze komentarze (263)
Chiny
4 miesiące temu
Komunizm nigdzie się nie sprawdził. To system złodziei, kłamców, psychopatów. Rosja dalej tkwi w tym ślepym ustroju państwa, bo partia jak ta ośmiornica mocno trzyma naród za gardło.
Pro.1
8 miesięcy temu
Panie Putin! Proszę jeszcze dopisać do konstytucji Rosji; Że żaden obywatel o wyrachowanym fanatyzmie s.f. w Wielkiej Rosji, nie może piastować żadnego urzędu, gdyż priorytet dla dobra Kraju, zawsze będzie ustępować przed priorytetem dla fanatycznej s.f sekty!!!!
Max
8 miesięcy temu
Kto słucha tych bredni ras putina ??? Azjatyckie plemie o nazwie rosja i czerwona plama na mapie !
Harry
8 miesięcy temu
A kto zaatakuję Rosję ????? Gruzja,Ukraina ????? a może Białoruś albo może Litwa czy Łotwa - hehehehe to Rosja zawsze atakuję sąsiednie kraje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a zapomniałem wg.sowietów to Polska zaatakowała Rosję 17.IX.39r.
karol38
8 miesięcy temu
Przez wojnę tracą wszyscy nie jest to proste bo niema najmądzyszego najbogatszego , najsilniejszego naj, naj ?
jkh
8 miesięcy temu
co ci Rosjanie pija ?
eeee
8 miesięcy temu
koranowirus zaleci wszędzie to taka broń na wszystkich bez wyjątku
jaś
8 miesięcy temu
a jak porty ? , doprane ? fachowcy od polityki .
bCZgvNPv
sewie
8 miesięcy temu
nie ma takiej broni,która może zabezpieczyć rosję czy inny kraj..........
złoty rubel
8 miesięcy temu
jeśli nie przeżyłeś powstania Warszawskiego i jego dobrodziejstw to raczej nie otwieraj gęba , obojętnie z jakiej jesteś partyjki .
Gosc
8 miesięcy temu
Obojetnie co by nie mowil trzeba z nim wspolpracowac bo to nasz sasiad.Nikomu nic nie brakuje trzeba zgody i pojednania ale kogo na to stac.Jezeli z czyms sie nie zgadzamy trzeba sobie to wyjasnic i dazyc do pojednania nie ma innej obcji.
Jozef
8 miesięcy temu
Polska bieda boi sie braci rosjan ?????
MAM
8 miesięcy temu
TEGO CZŁEKA PAN BÓG CHYBA OPÓŚCIŁ
szambelan
8 miesięcy temu
jak rosjanie weszli do POlski to wykrecali mosiężne krany bo myśleli ,że to zloto
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić