Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Rosja. Władimir Putin straszy III wojną światową

269
Podziel się:

Władimir Putin powiedział w środę, że konflikty regionalne na Bliskim Wschodzie mogą przerodzić się w III wojnę światową. Zaznaczył jednak, że Rosja może czuć się bezpiecznie, ponieważ posiada broń, której "nie posiada żaden inny kraj".

Rosja. Władimir Putin straszy III wojną światową
(Sergey Guneev/SPUTNIK Russia/East News)

W środę Władimir Putin wygłosił doroczne orędzie przed Zgromadzeniem Federalnym Rosji. Prezydent powiedział, że istnieje zagrożenie wybuchu III wojny światowej. Jego zdaniem, "odpowiedzialność za rozwój ludzkości" ponosi pięć państw nuklearnych.

Konflikty regionalne mogą szybko przekształcić się w zagrożenia dla bezpieczeństwa międzynarodowego. (...) Istnieje poważna potrzeba rozmowy na temat stabilności i bezpieczeństwa porządku światowego. Pięć narodów musi wyeliminować przyczyny, które mogą spowodować wojnę - powiedział Władimir Putin cytowany przez turecką agencję Andalou.

Prezydent Rosji uspokoił, że jego naród może czuć się bezpiecznie dzięki najnowszej broni, której "nie posiada żaden inny kraj". Powiedział, że Rosja jest otwarta na współpracę ze wszystkimi "zainteresowanymi" partnerami.

Podczas orędzia Władimir Putin zaproponował zmiany w konstytucji. Jedną z nich ma być warunek, że kandydat na prezydenta musi przez co najmniej 25 lat mieszkać w Rosji. Prezydent podkreślił także konieczność wprowadzenia zakazu posiadania obcego obywatelstwa i zezwolenia na stały pobyt w innym państwie przez ważnych urzędników państwowych.

Po orędziu Putina, rząd Rosji podał się do dymisji. Dmitrij Miedwiediew podkreślił, że propozycje zmian do konstytucji wpłyną na równowagę władzy wykonawczej, ustawodawczej i sądowniczej. Premier ma objąć funkcję wiceszefa Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(269)
kac ap
rok temu
Chleb i wada niet galada
olek dps szcz...
2 lata temu
to niesoł żarty
lijert
2 lata temu
Wania Putin - daj ty sobie siana z wojną. Od roku '50 straszycie ludzi wojną i się zbroicie kosztem waszych najsłabiej zarabiających ludzi.
naiwny
2 lata temu
Amerykański bombowiec wylądował pod Poznaniem i już się Rosji nie boimy!!!!!!
naiwny
2 lata temu
Amerykański bombowiec wylądował pod Poznaniem i już się Rosji nie boimy!!!!!!
Robert K.
2 lata temu
Przecież wiadomo że wszyscy żołnierze Rosyjscy zginą jak ta wojna wybuchnie to już jest PERFEKRCYJNIE przewidziane cały scenariusz przez wielu jasnowidzów z taką ponad 90% wiarygodnością nie mylić z Jackowskim ......Atak będzie na całą Europę oczywiście z łodzi podwodnych zniszczy sporą część USA ale właśnie drony zasypią wszystkich tym pyłem radioaktywnym i wszyscy zginą zatem Amerykanie użyją dronów z pewną substancją a rosjanie wjadą czołgami i przywalą ATOMEM tak konkretnie by było po rosujsku . Ogólnie w Polsce tylko 1 miasto ma na obecną chwilę przyjąć pocisk z głowicą to będzie Wrocław . Reszta miast zostanie przejęta przez dywizje pancerne nasze wojsko nie będzie miało szans na jakaś walkę bo poprzedzającym bedzie kilka ataków EMP czyli cały sprzęt zostanie uziemiony. Wczoraj wyszły w może już te okręty które zniszczą USA uzbrojone w głowice atomowe i oczywiście niewykrywalne dla radarów sonarów wiec jesteśmy w trakcie przygotowań ale jeszcze chwilą . Teraz SYRIA zostanie zniszczona potem LITWA przyjmie ATOM a my będziemy 2 dni później ....przez Ukrainę przejadą jak też Litwę Łotwę i Estonię Słowację Czechy. będą spore walki ale to już będzie pozamiatane. Oficjalnie mają nie zabijać ludzi wyznania Prawosławnego zatem może czas zmienić religię :P
Chiny
2 lata temu
Komunizm nigdzie się nie sprawdził. To system złodziei, kłamców, psychopatów. Rosja dalej tkwi w tym ślepym ustroju państwa, bo partia jak ta ośmiornica mocno trzyma naród za gardło.
Pro.1
3 lata temu
Panie Putin! Proszę jeszcze dopisać do konstytucji Rosji; Że żaden obywatel o wyrachowanym fanatyzmie s.f. w Wielkiej Rosji, nie może piastować żadnego urzędu, gdyż priorytet dla dobra Kraju, zawsze będzie ustępować przed priorytetem dla fanatycznej s.f sekty!!!!
Max
3 lata temu
Kto słucha tych bredni ras putina ??? Azjatyckie plemie o nazwie rosja i czerwona plama na mapie !
Harry
3 lata temu
A kto zaatakuję Rosję ????? Gruzja,Ukraina ????? a może Białoruś albo może Litwa czy Łotwa - hehehehe to Rosja zawsze atakuję sąsiednie kraje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a zapomniałem wg.sowietów to Polska zaatakowała Rosję 17.IX.39r.
karol38
3 lata temu
Przez wojnę tracą wszyscy nie jest to proste bo niema najmądzyszego najbogatszego , najsilniejszego naj, naj ?
jkh
3 lata temu
co ci Rosjanie pija ?
eeee
3 lata temu
koranowirus zaleci wszędzie to taka broń na wszystkich bez wyjątku
jaś
3 lata temu
a jak porty ? , doprane ? fachowcy od polityki .
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić