Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Rosja. Władimir Putin ułaskawił turystkę z Izraela

210
Podziel się:

Rosja nie będzie dłużej więzić turystki z Izraela, przy której znaleziono marihuanę. Prezydent Władimir Putin podjął w środę decyzję o ułaskawieniu Naamy Issachar. Rosja skazała ją wcześniej na 7,5 roku więzienia.

Rosja. Władimir Putin ułaskawił turystkę z Izraela
(Instagram.com, @_inaama)

Kwestia ułaskawienia 26-letniej turystki urosła do rangi międzynarodowej. Jeszcze przed obchodami 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz-Birkenau w Jerozolimie premier Benjamin Netanjahu miał osobiście poruszyć z prezydentem Rosji sprawę Naamy Issachar.

Jak podaje "The Times of Israel", Putin zgodził się ułaskawić 26-latkę pod jednym warunkiem. Prezydent Rosji miał zaproponować Benjaminowi Netanjahu, że wypuści Naamę Issachar, jeśli premier Izraela odda Rosji kontrolę nad kościołem św. Aleksandra Newskiego w Jerozolimie. Więcej przeczytasz tutaj.

Rosja ją ułaskawiła. Kim jest Naama Issachar?

Naama Issachar ma rosyjsko-izraelskie obywatelstwo. Przyszła na świat w New Jersey w Stanach Zjednoczonych. 26-latka w 2019 roku została aresztowana na moskiewskim lotnisku. W plecaku młodej kobiety odnaleziono 9,6 grama marihuany. Postawiono jej zarzut przemytu narkotyków.

Zobacz też: Tajemnicza droga w Jerozolimie. Nowe fakty

Sama Naama Issachar nie przyznawała się do winy. 26-latka twierdziła, że marihuana została jej podrzucona, a ona sama nie miała bezpośredniego dostępu do plecaka w trakcie tranzytu. W 2019 roku turystka usłyszała wyrok 7,5 roku pozbawienia wolności.

W styczniu 2020 roku do Rosji przyjechała Jaffa Issachar, matka Naamy. Kobieta apelowała do Izraelczyków przed wizytą Putina, aby dla dobra jej córki okazali prezydentowi szacunek i wstrzymali się od antyrosyjskich protestów. Teraz publicznie wyraziła wdzięczność za to, że ostatecznie zdecydował się ułaskawić 26-latkę.

Chciałbym podziękować prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi za okazanie współczucia i odpowiedź na prośbę Naamy o powrót do Izraela – cytuje kobietę "The Algemeiner".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić