Rosja. Władimir Putin ma w rękach los pięknej dziewczyny

236

Rosja skazała młodą kobietę z Izraela, przy której znaleziono marihuanę. Izrael domaga się teraz, by Władimir Putin wypuścił ją na wolność, ale prezydent Rosji tak łatwo jej nie odda.

rosja izrael Naama Issachar
rosja izrael Naama Issachar (Instagram.com)

Naama Issachar została skazana w ubiegłym tygodniu. W kwietniu na lotnisku w Moskwie przy 26-latce znaleziono 9,6 grama marihuany. Rosyjski sąd skazał kobietę z Izraela na 7,5 roku więzienia.

Prezydent Izraela pisze do Władimira Putina. W liście, który wysłał w niedzielę do prezydenta Rosji, Reuwen Riwlin stwierdził, że kara dla kobiety jest zbyt dużą. Nadmienił, że wywrze ona "głęboko destruktywny wpływ na jej życie".

Władimir Putin ma ją w garści. Komentatorzy podejrzewają, że rosyjski prezydent potraktuje 26-latkę jako kartę przetargową. Dziennik "The Times of Israel" pisze, że Putin zwolni kobietę i przekaże ją Izraelowi pod warunkiem, że w zamian uwolniony zostanie haker z Rosji, którego Izrael zamierza poddać ekstradycji do USA. Na to Izrael nie chce się zgodzić.

Zobacz także: Zobacz też: Wielkie grzybobranie. Putin świętuje urodziny

Kobieta mówi, że to jedna wielka pomyłka. 26-latka, która wracała z Indii do Izraela i miała przesiadkę w Moskwie, stwierdziła, że przez pomyłkę zostawiła marihuanę w torbie. Początkowo oskarżono ją o posiadanie marihuany, ale w maju zarzuty zostały zmienione na przemyt narkotyków do Rosji.

Prezydent Izraela przyznał, że popełniła błąd. W piśmie do rosyjskiego prezydenta Reuwen Riwlin zgodził się, że 26-latka źle postąpiła, ale podkreślił, że to "młoda kobieta bez przeszłości kryminalnej", która nie zasługuje na los, jaki zgotowali jej Rosjanie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić