Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Albert Kamiński
|

Rosja wysłała w kosmos rakietę z tajną misją. To budzi niepokój

19
Podziel się:

Rosjanie wystrzelili z obrzeży Arktyki rakietę z sondą wojskową. To wywołało spekulacje na temat celu misji.

Rosja wysłała w kosmos rakietę z tajną misją. To budzi niepokój
(Youtube.com, John Doe)

Rakieta z satelitą o nazwie "Kosmos 2519" wyleciała z kosmodromu Plesieck na północy Rosji. Sukces ogłoszono na stronie rosyjskiego ministerstwa obrony. Moskwa nie podaje jednak, jaki był cel wysłania satelity.

W kosmos poleciała zmodyfikowana rakieta Sojuz. Sojuz 2-1v napędzają cztery zdalnie sterowane silniki wyprodukowane 40 lat temu. Położenie rakiety nie jest znane, jednak amerykański wojskowy program monitorujący kosmos, wychwycił satelitę poruszającego się po orbicie na wysokości 660 kilometrów.

Misja satelity pozostaje nieznana. Nieoficjalnie mówi się, że może on być wysłany w celu pomiarów ziemi oraz pola grawitacyjnego na potrzeby programu obsługi rakiet balistycznych. W sieci pojawił się film ze startu rakiety.

Sojuzy to najbardziej znane rosyjskie statki kosmiczne. Od 1967 r. służą jako środek transportu kosmonautów na orbitę. Tym mianem określa się zarówno same statki kosmiczne, jak i rakiety, które służą do wynoszenia promów oraz satelitów w kosmos.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(19)
sandokan
5 lata temu
Jak Ameryka wprowadza tajne projekty i umieszcza w kosmosie aparaturę szpiegującą i diabli wiedzą co jeszcze to cichutko , jak Rosjanie umieszczają satelitę ,,pogodową'' to zaraz histeria i wrzask
gość
5 lata temu
Ot sowietskij sojuz, żreć nie ma co, ale w kosmosa, a jakże. Po za Moskwą bieda, ale uzbrojeni po zęby przed wyimaginowanym wrogiem, ot sowietskij sojuz.
Anonim
5 lata temu
Kosmos NIE ISTNIEJE !!!
Żniwiarz.
5 lata temu
A ja dziwię się, że po tym co oni robią. I tak znajdą się ludzie którzy ich bronią. Ja nie mam nic przeciwko, jeżeli każdy polak w ramach samoobrony będzie mógł zabić uchodźcę bez konsekwencji, tak jak oni robią to z ludźmi na świecie. Jeśli ludzie którzy ich tak bardzo u nas chcą tak bardzo unoszą się w mediach. To niech ich przyjmą do własnych domów. A jak już mają panoszyć się po ulicach to niech żyją według naszego prawa. Albo niech wracają skąd przybyli.
gierestrojka
5 lata temu
Znowu Rosja chce wywołać wojne , tym razem z kim unem ramie w ramie
tesa
5 lata temu
kraj ktory sie zbroi a ludzie sa glodni to kraj marny.
fdr567
5 lata temu
Nie napisali że ruski złom spadł do morza. Rosja i bandera to jeden szatan. Ludobójcy Polaków.
wiarus
5 lata temu
Mają cel, ominąć system obrony przeciw rakietowej USA i zatakowac, w najlepszym przypadku szantaz w celu zdobycia wpływów, lub porzerzenia ich na swiecie.
KGB
5 lata temu
ZABIĆ PUTINA TO BĘDZIE SPOKÓJ
Atomnyj Mir
5 lata temu
Oj, jaki delikatny start. Prawie taki, że człowiek by przeżył te przyśpieszenia i przeciążenia. Coś na prawdę ciekawego musiało być w tej rakiecie, skoro zastosowano tak miękki start, łącznie z czterema podpierakami. Przyśpieszenie bardzo miękkie, delikatne, a rakieta to w cale nie jest Sojuz, jest zdecydowanie mniejsza i bez zmiany średnicy, to też nie jest stary sprawdzony UR-100-NUTTH, który, choć stary, jest bardzo udany i po dziś dzień ciska różne zabawki techniczne na niskie, średnie i wysokie orbity okołoziemskie. To na sto procent rakieta na paliwo ciekłe, ruskie silniki z rodziny RD, korzystają z nafty i ciekłego tlenu, to nie są silniki wodorowe (bardzo niebezpieczne) a mają tą samą możliwość pracy w przestrzeni kosmicznej, gdzie tlenu nie ma i trzeba do dostarczać do spalania z tego, co niesie sama rakieta w sobie. To jeszcze nie czas na pokazanie silników napędzanych energią sub (quazi) próżni okołoziemskiej. Są to to tak samo,jak te poprzednie, silniki rotacyjne.
Snajper
5 lata temu
Sojuz 2-1v napędzają cztery zdalnie sterowane silniki... A co na każdym miał siedzieć ruski i gaz naciskać????
wwww
5 lata temu
No to niech go teraz te orły z NATO "przechwycą".
ja
5 lata temu
Kaczyński ma się czego bać.
Jozef
5 lata temu
Bravo Rosja! Tylko tym uzbrojeniem utrzymacie pokój na ziemi. Nawet bardziej rozbudowywać przemysł obronny przed amerykanami zachłannymi nie swojej ziemi.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić