Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Albert Kamiński03.06.17 (17:52)

Rosja przetestowała nową broń. Mówią, że nikt takiej nie ma

Rosja ogłosiła, że powodzeniem zakończyła się seria testów pocisków hipersonicznych. Moskwa twierdzi, że wyprzedzają one technologicznie ich amerykańskie odpowiedniki.
Naval Surface Warriors / flickr.com

Testy broni zakończyły się rok przed planem. Dzięki temu system rakiet hipersonicznych może być gotowy do użycia nawet w przyszłym roku - pisze "Independent". Eksperci wcześniej uważalii, że będzie gotowy najwcześniej w 2022 roku.

Zakłada się, że będą wprowadzone do rosyjskiego arsenału między 2018 a 2022 rokiem - powiedział wojskowy analityk Władimir Tuczkow.

REKLAMA

Pociski może przenosić okręt atomowy. Według powiązanej z rosyjskim rządem agencji informacyjnej "Sputnik" system nowoczesnych pocisków ponaddźwiękowych - znany jako "Cyrkon" - Rosjanie mogą zainstalować na rakietowym krążowniku "Piotr Wielki").

Rosyjskie testy rozpoczęły się już ponad rok temu. Nieoficjalnie mówi się, że nawet wcześniej. Podobne próby podejmowali już Chińczycy i Amerykanie, a także Niemcy.

Pociski hipersoniczne to najnowocześniejszy typ rakiet. Mogą one lecieć z prędkością nawet 6-krotnie większą niż prędkość dźwięku. Przez to, że latają stosunkowo nisko, są praktycznie niewykrywalne przez radary.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij