REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Kamil Karnowski17.11.18 (11:48)

Rosjanie mieli zakłócać sygnał GPS nad Europą. "Zagrożenie cywilnych samolotów"

Fińskie władze oskarżają Rosję o zakłócanie sygnału GPS podczas zakończonych już manewrów NATO. Ambasador Federacji Rosyjskiej został wezwany do fińskiego MSZ, by wytłumaczyć się z sytuacji.
PAP

Finowie oskarżają Rosję o stworzenie zagrożenia również w ruchu cywilnym. Źródło zakłóceń sygnału GPS, do których doszło w trakcie manewrów NATO Trident Juncture 2018, rzekomo znajdowało się na terytorium Rosji.

Zakłócanie sygnału to poważna sprawa, która uderza również w lotnictwo cywilne. Podejmiemy działania wobec Rosji, podejmiemy rozmowę na ten temat i będziemy oczekiwać odpowiedzi na nasze pytania - skomentował fiński minister spraw zagranicznych Timo Soini.

REKLAMA

Do zakłóceń miało dojść nad Laponią. W tym czasie wszelkie urządzenia wykorzystujące sygnał GPS po prostu przestały działać - informuje Polsat News. Rosja jednak odpiera zarzuty, twierdząc, że nie miała nic wspólnego z występującymi problemami.

Manewry Trident Juncture 2018 były największymi ćwiczeniami NATO od zakończenia zimnej wojny. Wzięło w nich udział około 50 tys. żołnierzy z 31 państw NATO i krajów partnerskich. Fińscy i szwedzcy żołnierze również wzięli w nich udział, choć ich kraje nie należą do Sojuszu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij