Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Bogucka
|
aktualizacja

Zatonął norweski okręt należący do floty NATO. Zignorował ostrzeżenia

92
Podziel się:

Norweska fregata NATO zderzyła się z tankowcem. Jednostka niemal całkowicie zatonęła, a osiem osób przebywających na pokładzie zostało rannych.

Zatonął norweski okręt należący do floty NATO. Zignorował ostrzeżenia
(East News)

*Okręt wracał z ćwiczeń przeprowadzonych przez NATO. * Załoga dostała kilkukrotne ostrzeżenia, że znajduje się na kolizyjnym kursie i grozi jej zderzenie z tankowcem. Stwierdzili jednak, że mają kontrolę nad sytuacją.

*Niedługo później dwa statki uderzyły w siebie nawzajem. * Fregata została mocno uszkodzona i zaczęła tonąć. 137 członków załogi zostało ewakuowanych.

W wyniku kolizji osiem osób zostało rannych. Tankowiec nie został uszkodzony i 23-osobowa załoga pozostała na jego pokładzie. Statek był załadowany ropą naftową i zmierzał do Wielkiej Brytanii - podaje Daily Mail.

134-metrowa fregata zostala zbudowana w Hiszpanii w 2009 r. Była jednym z największych okrętów w norweskiej marynarce wojennej i należała do floty NATO na Atlantyku. Sojusz został poinformowany o wypadku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz także: Manewry NATO. Największe od czasów zimnej wojny
KOMENTARZE
(92)
Fredata
3 lata temu
Ekologiczna pewnie. Sama sie rozlozy na dnie :)
też tankuję
3 lata temu
Zakupić tankowce dla woj ska
endi
4 lata temu
widze ze ludzi tu maja humorki a nie zdaja sobie sprawy z poteg takigo okretu rakietowego
Aleksjej
4 lata temu
Depesza agencji TASS: - Wczoraj na Morzu Barentsa w wyniku zderzenia z górą lodową zatonął amerykański okręt podwodny. Załoga góry lodowej została odznaczona orderami i medalami.
v
4 lata temu
a myślałem ż etakie rzeczy tylko w : Polska/Rosja haha
Hgv wszyscy c...
4 lata temu
dajcie im pontony bo se krzywdę zrobią he he
norweski naft...
4 lata temu
Stać ich.
edo
4 lata temu
Jakiś czas temu podczas nocnych ćwiczeń pilot norweskiego myśliwca ostrzelał przez omyłkę wieżę kontroli lotów zamiast ćwiczebny cel .
Sternik Morsk...
4 lata temu
Może była odlana z cementu, tak jak produkowana w czasie II wojny seria amerykańskich statków handlowych? A to, że jedni z najbardziej obeznanych z morskim fachem Norwedzy DALI TAKĄ PLAMĘ wykracza poza wyobraźnię! Partacze!
Hunter
4 lata temu
Wojsko niech sobie tankowce kupi
Antekkk
4 lata temu
To teraz ją wyłowią i do Polski , będzie służyć w Polskiej Marynarce razem z Kobenami . Na Oksywiu nad bramą wjazdową do portu wojennego powinien widnieć napis - MUZEUM MARYNARKI WOJENNEJ
No name
4 lata temu
Podobno ruskie coś tam zakłócały ( sygnał GPS czy coś) i to dlatego doszło do kolizji statków. Doświadczenie z ruskimi pokazuje że zazwyczaj gdy jest mowa o ich udziale w takich zdarzeniach a oni zaprzeczają to udział jednak był :-)))
Konrad
4 lata temu
"" Jednostka niemal całkowicie zatonęła, "" hahaha! to można niecałkowicie zatonąć?tak tylko troszeczkę?nożna umrzeć troszeczkę?, można troszeczkę zginąć?Pani redaktorko Natalio,podtrzymuje pani tradycję, głupoty, pisanej w wiadomościach!! AAAA kysz! powtórnie do szkoły!!
mattii
4 lata temu
Czasem nie Antoni budował tę super fregatę?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić