Rozważania Macieja Musiała na Drogę Krzyżową w Wielki Piątek Warszawie

30

Maciej Musiał napisał rozważania do tegorocznej Centralnej Drogi Krzyżowej w Warszawie. 24-letni aktor podzieli się w Wielki Piątek m.in. swoimi refleksjami na temat drogi młodego człowieka przez życie.

maciej musiał wielkanoc droga krzyżowa
maciej musiał wielkanoc droga krzyżowa (East News, Artur Zawadzki/REPORTER)

Rozważania Macieja Musiała zostały zatytułowane "Krzyk ciszy". Towarzyszyć będą poszczególnym stacjom Drogi Krzyżowej i zostaną odczytane przez samego Musiała. Aktor opowie np. o podnoszeniu się po upadku i o relacjach międzyludzkich – informuje serwis Stacja7.

Życie młodego człowieka jest pełne wydarzeń, różnych “krzyków”, ale pośród nich trzeba szukać prawdziwych wartości – powiedział ks. prof. Krzysztof Siwek, rektor kościoła akademickiego św. Anny, współorganizator Centralnej Drogi Krzyżowej w Warszawie.

Maciej Musiał zalicza się do najpopularniejszych aktorów młodego pokolenia. Od 2011 roku grał w serialu "Rodzinka.pl". Widzowie mogli go też oglądać m.in. w serialach "Ojciec Mateusz", "Hotel 52", "Krew z krwi" czy "Czas honoru" oraz w pierwszym polskim serialu Netflixa "1983".

Zobacz także: Zobacz też: Znajdź wśród poduszek jajo smoka

Centralna Droga Krzyżowa w Warszawie rozpocznie się w Wielki Piątek o godz. 20. Nabożeństwu będzie przewodniczył kard. Kazimierz Nycz. Rozpocznie się ono przy kościele akademickim św. Anny. Na koniec na Placu Zamkowym słowo pasterskie skieruje metropolita warszawski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić