REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Natalia Bogucka30.05.19 (12:51)

Ryanair surowo ukarany. Ogromne odszkodowanie dla 11-latki za lot do Krakowa

Ryanair zapłaci 11-letniej dziewczynce odszkodowanie w wysokości 150 tys. euro (równowartość ok. 645 tys. zł). W czasie podróży na pokładzie samolotu irlandzkiego przewoźnika z Rzymu do Krakowa młoda pasażerka poparzyła się gorącą czekoladą.
iStock.com

Do zdarzenia doszło w 2016 roku. 8-letnia Amerykanka Sriya Venkata Neti leciała z rodzicami liniami Ryanair do Krakowa. Zamówiła gorącą czekoladę. Papierowy kubek okazał się jednak na tyle gorący, że dziewczynka oparzyła rękę i upuściła napój na kolana.

8-latka płakała z bólu, a przy ranach zaczęły pojawiać się pęcherze. Matka dziewczynki musiała odpiąć jej pasy i zdjąć ubranie. Po wylądowaniu maszyny Ryanaira w Krakowie, 8-latka została przewieziona do szpitala. Później jej leczenie przez kilka dni kontynuowano w Toronto. Do tej pory na jej ciele zostały blizny.

REKLAMA

Za pośrednictwem ojca młoda Amerykanka pozwała Ryanaira. Sprawa trafiła do irlandzkiego Sądu Najwyższego. Linii lotniczej zarzucono niebezpieczną metodę serwowania dzieciom gorących napojów oraz brak ostrzeżenia o wysokiej temperaturze płynu. Jednocześnie rodzina zeznała, że załoga samolotu Ryanairaa nie udzieliła dziewczynce żadnej pomocy. Zamiast tego, po pewnym czasie, zażądała przeniesienia 8-latki do toalety, aby nie przeszkadzać innym pasażerom.

Zobacz także: Nie wpuścili uchodźcy na pokład. Skandal w Ryanair

Ryanair zaprzeczył wszystkim oskarżeniom. Ostatecznie udało się zawrzeć ugodę. Linia lotnicza zobowiązała się zapłacić mającej wówczas 11 lat dziewczynce 150 tys. euro odszkodowania - podaje Irish Times.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij