Albert Kamiński| 

Rysują penisy na mapach GPS. Sprawdź dlaczego

13

Mężczyźni tworzą na mapach z pomocą nawigacji GPS kształty przedstawiające penisy. To efekt nowej kampanii na rzecz walki z rakiem jąder.

Rysują penisy na mapach GPS. Sprawdź dlaczego
(Facebook.com, Dom Harvey)

Akcję rozpoczęła organizacja "Testicular Cancer New Zeland". Poprosiła mężczyzn aby idąc, biegnąc, jadąc samochodem czy nawet lecąc wyznaczyli na mapie ścieżkę przypominającą... przyrodzenie. Screenami mieli się dzielić w mediach społecznościowych.

Akcja zdobyła dużą popularność. Hasztag #goballsout mnoży się w błyskawicznym tempie, a do sieci trafiają kolejne zdjęcia penisów "układających się" na mapie miast czy nawet całych państw.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Inicjatywa ma na celu uświadomienie oraz aktywizację ruchową. Wskazuje się, że regularne ćwiczenia fizyczne zmniejszają ryzyko zachorowania na raka jąder. Stąd też pomysł aby to właśnie za pomocą ruchu wciągnąć społeczeństwo do akcji.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Rak jąder jest najczęstszym rakiem u młodych mężczyzn. Dotyka przede wszystkim osoby w wieku 15-39 lat. Specjaliści wskazują, że świadomość istnienia tego zjawiska jest szokująco niska. W związku z tym, wielu mężczyzn bardzo późno wykrywa go u siebie.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić