Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Beata Kruk
|

Samobójstwo Polaka w ośrodku dla imigrantów

95
Podziel się

"Był młody, cichy i bezproblemowy".

Samobójstwo Polaka w ośrodku dla imigrantów
(Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY, ukhomeoffice)
bETQTVAR

27-letni mężczyzna odebrał sobie życie w ośrodku dla imigrantów Morton Hall w hrabstwie Lincolnshire. To już trzecie samobójstwo w ośrodku deportacyjnym na Wyspach, do którego doszło w ciągu ostatnich kilku tygodni. W śledztwo w tej sprawie zaangażował się już rzecznik praw więźniów.

Polak zabił się, kiedy odmówiono mu przepustki. Starał się o nią, ponieważ jego partnerka była w zaawansowanej ciąży, przez co nie mogła go odwiedzać, a nawet przyjść na rozprawę. W dniu, w którym mężczyzna odebrał sobie życie, urodziła syna - informuje "Gazeta Wyborcza". Wciąż nie ujawniono jak się nazywał, ani czemu trafił do placówki.

Samobójca oczekiwał na decyzję ws. deportacji. Zdaniem towarzyszy z ośrodka nie sprawiał problemów. Miał problemy psychiczne. Brytyjskie władze wszczęły już śledztwo w celu wyjaśnienie okoliczności śmierci Polaka.

bETQTVAT

To już trzecie w ciągu ostatnich tygodni samobójstwo w placówce dla imigrantów. W zeszłym miesiącu życie odebrał sobie inny mężczyzna w Morton Hall, a także osadzony w ośrodku Colnbrook niedaleko Heathrow. Zaniepokojeni sytuacją są przedstawiciele organizacji zajmujących się wspieraniem imigrantów.

Dopóki istnieją takie ośrodki jak Morton Hall, w których legalnie można przetrzymywać ludzi przez nieokreślony czas, oraz przy coraz bardziej wrogiej atmosferze wobec imigrantów w UK, takie niepotrzebne śmierci będą się zdarzać - powiedział rzecznik Unity Centre w Glasgow.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bETQTVBu
KOMENTARZE
(95)
jo
5 lata temu
Przecież padło słowo imigrant!!! Gdzie ta fala hejtu w komentarzach? A no tak... hejtujecie tylko w przypadku połączenia słów "imigrant" i "Syria"
Jurek
5 lata temu
Z pełnym współczuciem dla ludzkiej tragedii zwracam uwagę, że słowo "partner" w języku angielskim ma konkretne znaczenie i dotyczy zazwyczaj interesów interesów, a nie przyjaciół, czy konkubinów. Jeśli ten człowiek zaczął coś mówić że "partnerka" jest w ciąży, to nie robiło to robiło to większego wrażenia na administracji obozu dla osób czekających na deportację (którzy w jakiś sposób się w UK narazili). Zresztą z "partnerami" i "partnerkami" różnie bywa.
jan
5 lata temu
To znaczy że wolą sobie życie odbierać niż wracać do kraju rządzonego przez podłą zmianę doczekali dobrych czsów.
bETQTVBv
Polski patrio...
5 lata temu
Im takich obywateli z Polskim paszportem mniej tym lepiej ! Zachowują się tak samo jak proniemieckie PO robiąc na zachodzie tylko smród i wsyt dla Polski i jej normalnych obywateli !!
reksio
5 lata temu
hehe a teraz to w ogole juz jej nie zobaczy a poza tym innego se znajdzie i bedzie z nim szczesliwa.
skin
5 lata temu
Polak obywatel EU w ośrodku dla imigrantów?O co tu biega?
Polak_katolik
5 lata temu
Lepiej jeden pokój w spokojnej Ojczyźnie aniżeli 2 na zwariowanej obczyźnie. Wracajcie do Polski...
Polak
5 lata temu
I dlatego wlasnie nie mozna zostawiac imigrantow bez pomocy. Niewazne jakiej sa narodowosci, religii czy rasy.
jezdem polakj...
5 lata temu
zamordowali patryjote araby wstrentne!!!
ddddd
5 lata temu
baba z wozu -koniom lżej
leokadja
5 lata temu
Czy polskie władze nie powinny interesować się losem Polaków w Wielkiej Brytanii i w innych krajach Europy, w przypadku trudnej sytuacji udzielić pomocy? My nie wiemy czy ten młody człowiek popelnił samobójstwom, czy był chory. Tym bardziej należała mu się pomoc i wsparcie.Pisać mozna wszystko oprócz prawdy. Wielka Brytania to przecież cywilizowany kraj.Każdy człowiek zasługuje na pomoc w trudnej sytuacji. Człowiek to człowiek i powinno się go ratować. To zwierzęta często mają lepiej od ludzi. I dobrze. Jednak ludzie powinni mieć jakieś instytucje za granicą. które powinny ich wspierać i chronić przed głodem, chłodem i oszczerstwami miejscowych.
kriso
5 lata temu
Jaki bzdet. Piszą że nie ustalono danych gościa ale wiedzieli jak się o niego wypytywali kolesi ?
lemur
5 lata temu
Tak, cichy i bezproblemowy... Tylko bandytow i zlodziei deportuje sie wiec znowu bandziory bronia "niewinnego". Przynajmniej nie bedziemy utrzymywac pasozyta z naszych podatkow.
bETQTVBn
Ptynio
5 lata temu
faszystowskie państwo pseudo brytyjskie zamordowało ojca nowonarodzonego dziecka, makabra
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić