REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Ewelina Kolecka01.12.19 (19:55)

Samolot pasażerski pod ostrzałem. Pilot musiał podjąć szybką decyzję

Samolot pasażerski linii Cameroon Airlines znalazł się pod ostrzałem. Sytuacja była śmiertelnie niebezpieczna – do niespodziewanego ataku doszło, kiedy pilot samolotu szykował się już do lądowania.
Sebastian Grochowicz / unsplash.com

Sytuacja w Kamerunie jest coraz bardziej niebezpieczna. Na ataki są narażeni nie tylko obywatele, lecz także obcokrajowcy, którzy znaleźli się na terenie państwa.

Przekonali się o tym pasażerowie samolotu linii Cameroon Airlines. Maszyna, którą podróżowali, została ostrzelana. Atak miał miejsce tuż przed lotniskiem Bamenda w Duali w północno-zachodniej części kraju.

REKLAMA

Właśnie ten region jest obszarem najbardziej zaciętych walk. Kiedy pilot rozpoczął już przygotowania do lądowania, w samolot zaczęły trafiać pierwsze pociski. Załoga musiała szybko podjąć decyzję, czy zawrócić, czy kontynuować obniżanie. Stawką było nie tylko ich własne życie, lecz także pasażerów.

Zobacz też: Wyjrzeli przez okno samolotu. Na pokładzie wybuchła panika

Na szczęście decyzja pilota okazała się właściwa. Dzięki jego opanowaniu i umiejętnościom samolot bezpiecznie wylądował. Jak donosi agencja Reutera, pasażerom nic się nie stało.

Niestety, samolot został poważnie uszkodzony. Z tego powodu linie lotnicze musiały podjąć decyzję o tymczasowym uziemieniu maszyny. Dopiero po dokładniejszych oględzinach będzie możliwe stwierdzenie, czy nadaje się jeszcze do pracy.

Wojna domowa w Kamerunie rozpoczęła się w 2017 roku. Na początku nic nie zapowiadało, że konflikt rozwinie się na tak wielką skalę. Dochodziło jedynie do protestów mieszkańców południowo-zachodnich regionów, którzy domagali się przyznania im większej autonomii. Dziś grupy separatystów toczą z armią regularne walki i żądają zgody na utworzenie własnego państwa – tak zwanej Ambazonii.

Na razie nie udało się ustalić, która ze stron konfliktu jest odpowiedzialna za atak na samolot.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij