REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Dagmara Smykla23.09.19 (06:22)

Samolot widmo. 80 lotów bez nawet jednego pasażera

Audyt w liniach lotniczych ujawnił kuriozalną sytuację: samoloty przewoźnika latały, nawet jeśli na pokładzie nie było ani jednego pasażera. Straty oszacowano na równowartość 1,1 mln dolarów, bo takich rejsów samolotów Pakistan International Airlines było kilkadziesiąt.
Nicolas Economou / NurPhoto / Getty Images

Naliczono ponad 80 bezsensownych lotów. Raport audytu przeprowadzonego w narodowych liniach lotniczych Pakistanu upublicznił zdumiewającą praktykę z lat 2016-17. W tym czasie z lotniska w Islamabadzie wystartowało 46 samolotów rejsowych bez pasażerów. Nie ujawniono, jakie były cele tych lotów.

Prawie drugie tyle pustych maszyn poleciało do Arabii Saudyjskiej. Naliczono 36 lotów do Mekki, które odbyły się w czasie tradycyjnych pielgrzymek muzułmanów do ich świętego miasta. W tym przypadku również nikt nie zarezerwował biletów, jednak loty się odbyły.

REKLAMA

Szacunkowe straty poniesione z powody tych praktyk przez Pakistan International Airlines oszacowano na ponad 180 milionów rupii pakistańskich - informują autorzy raportu.

Zobacz też: Odleciał bez pasażerów. Kuriozalna sytuacja podczas lotu do Krakowa

To oznacza, że przewoźnik stracił równowartość 1,1 mln dolarów. Władze PIA były informowane przez pracowników o kuriozalnej sytuacji, jednak nie zrobiły nic, żeby ją zakończyć. Przez dwa lata nie wszczęto również wewnętrznego śledztwa.

Władze pakistańskich linii na razie nie komentują raportu. W ramach cięcia kosztów PIA zwolniło w ubiegłym miesiącu prawie tysiąc pracowników - informuje gazeta "Khaleej Times". Informację o lotach widmo ujawniono w czasie, kiedy Pakistan jest zagrożony wpisaniem na czarną listę FATF - międzynarodowej organizacji przeciwdziałającej praniu brudnych pieniędzy - za rzekome finansowanie terrorystów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij