Bartosz Nowak| 
aktualizacja 

Skandaliczne warunki pracy. Wszedł do magazynu Amazona

92

Tajne śledztwo przeprowadzone przez jednego z brytyjskich reporterów w magazynie Amazona wykazało, że gigant sprzedaży internetowej wykorzystuje swoich pracowników.

Skandaliczne warunki pracy. Wszedł do magazynu Amazona
(Materiały prasowe)

Ciężko uwierzyć, z czym mają do czynienia zatrudnieni w Amazonie. Za najmniejsze przewinienie, np. zbyt długą przerwę na wyjście do toalety, dostają punkty karne. Trzy to nagana. Zmuszani są do brania nadgodzin i przychodzenia do pracy szósty dzień z rzędu. Wszystko muszą robić na czas. Na znalezienie konkretnego produktu w magazynie mają mniej niż minutę. Każdy ich ruch jest monitorowany, nie mogą wnosić żadnych osobistych przedmiotów. Dziennie robią nawet 20 km, co prowadzi do pęcherzy na stopach. Za to wszystko pracownicy zarabiają 7,35 funtów na godzinę, odrobinę więcej niż wynosi płaca minimalna na Wyspach.

Dziennikarz pracował w Amazonie przez 9 dni. Każda zmiana trwała średnio 12 godzin. Trafił akurat na szał zakupowy związany z Czarnym Piątkiem, jednak fakt ten nie tłumaczy skandalicznych warunków pracy w tak wielkiej firmie - informuje "Daily Mail".

Amazon się broni. Firma oświadczyła, że standardy pracy u nich są takie same jak w wielkich firmach, w tym samym sektorze. Niedawno podobne śledztwo przeprowadzono u kierowców Amazona. Wnioski były podobne.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić