o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Bartosz Nowak
|
aktualizacja

Skandaliczne warunki pracy. Wszedł do magazynu Amazona

68
Podziel się

Tajne śledztwo przeprowadzone przez jednego z brytyjskich reporterów w magazynie Amazona wykazało, że gigant sprzedaży internetowej wykorzystuje swoich pracowników.

Skandaliczne warunki pracy. Wszedł do magazynu Amazona
(Materiały prasowe)
bDRVEXoB

Ciężko uwierzyć, z czym mają do czynienia zatrudnieni w Amazonie. Za najmniejsze przewinienie, np. zbyt długą przerwę na wyjście do toalety, dostają punkty karne. Trzy to nagana. Zmuszani są do brania nadgodzin i przychodzenia do pracy szósty dzień z rzędu. Wszystko muszą robić na czas. Na znalezienie konkretnego produktu w magazynie mają mniej niż minutę. Każdy ich ruch jest monitorowany, nie mogą wnosić żadnych osobistych przedmiotów. Dziennie robią nawet 20 km, co prowadzi do pęcherzy na stopach. Za to wszystko pracownicy zarabiają 7,35 funtów na godzinę, odrobinę więcej niż wynosi płaca minimalna na Wyspach.

Dziennikarz pracował w Amazonie przez 9 dni. Każda zmiana trwała średnio 12 godzin. Trafił akurat na szał zakupowy związany z Czarnym Piątkiem, jednak fakt ten nie tłumaczy skandalicznych warunków pracy w tak wielkiej firmie - informuje "Daily Mail".

Amazon się broni. Firma oświadczyła, że standardy pracy u nich są takie same jak w wielkich firmach, w tym samym sektorze. Niedawno podobne śledztwo przeprowadzono u kierowców Amazona. Wnioski były podobne.

bDRVEXoD

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDRVEXpe
KOMENTARZE
(68)
ak001
4 lata temu
No o co chodzi? Przecież to nie pracownik się liczy tylko kasa którą właściciele mają zgarnąć za ich pracę. Gdyby pracownicy mieli inne warunki pracy, to za co właściciele i udziałowcy kupowali by sobie jachty i śmigłowce??? No pomyślcie sami!
/;l;am
4 lata temu
Jednym słowem współczesne niewolnictwo. Z rozrzewnieniem wspominam czasy tzw.komuny, gdzie nikt nikogo nie poganiał, nie rozliczał z papierosa i rozmów przez telefon. Pozdrawiam .
adda
4 lata temu
80% zakładów w polsce ma więcej na sumieniu
bDRVEXpf
emeryt 72 lat...
4 lata temu
Aż trudno mi uwierzyć że tak podłych czasów doczekałem.Jednak PRL to był raj na ziemi.
niki
4 lata temu
Ale nie tylko Amazon tak robi. Przez 5 lat pracowałam w jednej ze znanych wrocławskich korporacji, gdzie wyjść na przerwę mogłam tylko i wyłącznie wtedy, kiedy lider mi pozwolił, a gdy z przerwy wróciłam 15sekund po czasie (bardzo długa kolejka w toalecie) to musiałam wysłać 3 maile z uzasadnieniem swojego "karygodnego zachowania" i kajać się najpierw przed liderem, później przed kierowniczką działu a na koniec przed kierowniczką od organizacji czasu pracy. Do tego 50zł z premii mi potrącali za takie spóźnienie (kara za nieregulaminowe zachowanie). Wymierzone we mnie było 5 kamer, mój komputer na bieżąco był sprawdzany (czy nie wykonuję czegoś niedozwolonego) i jeszcze chodziły takie trzy gwiazdy śmierci, które sprawdzały jakie byty mamy na nogach (za buty z odkrytymi palcami była nagana), zaglądały nam pod biurko i czy mamy wszystko równo poukładane. Takich absurdów było znacznie więcej. Dziś, jak o tym myślę, to sama się sobie dziwię, że tyle lat tam wytrzymałam.
Najnowsze komentarze (68)
das
3 lata temu
To jest ciekawe jak część, nieprzychylnych komentarzy znikła. Ciekawe ile o2 kosi na takim interesie.
ewcik_29
4 lata temu
żadna nowość, przed uruchomieniem magazynów w Polsce były podobne artykuły i może odstraszyło to potencjalnych pracowników? może tylko tych bardziej myślących.
tadeo
4 lata temu
być może płakałbym nawet nad losem biednych pracowników Amazona, ale wiem, że na wyspach dba sie o pracownika, o tych 7,35 funta za godzinę nawet nie wspomnę.. u nas pracuje się co najwyżej za połowę tej stawki..
Kam
4 lata temu
Co za totalna bujda, ktoś kto to "przepisywał" nie potrafi nawet sprawdzić informacji. Jesli juz o chodzeniu mowa to jest to góra 10-15 km a tyle dziennie przechodzi satystyczny czlowiek, na spacerach czy tez do szkoly/pracy/zakupy. No chyba ze jest smierdzącym leniem i tylko siedzi na tyłku. Przerwy są wystarczające, a każdy problem z zakresu bhp jest codziennie sprawdzany przez pracowników bhp na każdym magazynie. Już gorzej i ciężej mają pracownicy na budowach bądź elektrycy. jednym słowem totalna bujda, a ludzie którzy to łykają bez potwierdzenia informacji, tylko jedno. Doinformujcie się a nie bądźcie jak owce prowadzone ślepo na rzeź. PS. Mówi to osoba która w amazonie przepracowała dwa lata.
on 50
4 lata temu
Szydło musi isc tam do pracy pozna co to praca razem z prezydentem a nie balowac ze złodziejskim klerem
SC
4 lata temu
Tak a ludzie muszą żyć i tak pójdą do roboty...a dziennikarz będzie dalej pisał... przecież rzad UK nic z tym nie zrobi...a w Polsce jest inaczej?
pracownik
4 lata temu
A co mnie obchodzi w jakich warunkach pracuja na wyspach brytyjskich czy w innych krajach. Przeprowadźcie sledztwa w naszych zakladach jak produkuje sie żywność, jak są traktowani pracownicy i ile zarabiają, marketach jak są traktowani ludzie, którzy chodzą jak roboty.
nick
4 lata temu
XXI niewolnictwo pod przykrywka prawa
bDRVEXoX
asd
4 lata temu
zróbcie takie na magazynach w biedronce....
no i?
4 lata temu
No i co dalej? Jakieś konsekwencje dla kolosa?
Lenin
4 lata temu
Jacy pracownicy?!? prawie niewolnicy :P
qq
4 lata temu
"Dziennie robią nawet 20 km, co prowadzi do pęcherzy na stopach" ,ze co ? to chyba czas wygodniejsze buty kupic
max
4 lata temu
A gdzie jest ten PIS który dba o swojego wyborcę
jakiś
4 lata temu
a wystarczy u takich się nie zatrudniać
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić