Piotr Kalsztyn| 
aktualizacja 

Skazali mężczyznę za "gwałty online” na nastolatkach. To pierwszy taki przypadek

53

Szwedzki sąd wydał wyrok 10 lat więzienia dla 41-letniego Bjorna Samstroma.

Skazali mężczyznę za "gwałty online” na nastolatkach. To pierwszy taki przypadek
(Pixabay.com, Free-Photos)

*Szwed zmuszał nastolatków do wykonywania czynności seksualnych przed kamerami internetowymi. *Mężczyzna szantażował ich, że ujawni nagrania. Bjorn Samstrom kontaktował się z nastolatkami poprzez portale społecznościowe. Zmuszał ich do masturbacji. Niektóre z ofiar musiały angażować inne dzieci, a czasem nawet zwierzęta domowe. Wszystko obserwował ze swojego domu w Szwecji - podaje "National Post".

*Sąd w Uppsali skazał mężczyznę na 10 lat. *Udowodniono mu zmuszanie do czynności seksualnej 27 dzieci. Swoje ofiary wyszukiwał przez ostatnie dwa lata. Szantażował dzieci ze Stanów Zjednoczonych, Kanady i Wielkiej Brytanii.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

41-letni Szwed groził nastolatkom, że zabije ich rodziny, jeśli nie wykonają "zadania”. Zdaniem prokurator Anniki Wennerström, dzieci były przerażone. W zeznaniach mówiły, że nie miały innego wyjścia.

Zobacz także: Zobacz także: Internet wg. PiS

Sprawa wyszła na jaw, gdy szwedzcy śledczy badali inną sprawę. Samstrom był podejrzany o przestępczość seksualną w swoim kraju. Wtedy policja odkryła nagrania z nastolatkami z całego świata. W niektórych materiałach można było usłyszeć głos Szweda.

To pierwszy przypadek, kiedy skazano kogoś za gwałt w internecie. Według szwedzkiego prawa zbrodnia ta nie musi się wiązać ze stosunkiem płciowym. Kodeksowy zapis stanowi, że to każda czynność, który w taki sam sposób jak gwałt narusza seksualność drugiego człowieka.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić