Radosław Opas
Radosław Opas| 
aktualizacja 

Śmierć 2-latka. Ikea zapłaci gigantyczne odszkodowanie polskiej rodzinie

347

Rodzice tragicznie zmarłego Józefa Dudka otrzymają od Ikei 46 mln dolarów odszkodowania. Władze firmy zgodziły się na ugodę i zobowiązały się do wypłacenia rekordowej w historii USA kwoty. Decyzja jest pokłosiem śmierci 2-latka, który w 2017 roku został śmiertelnie przygnieciony przez zakupioną w sklepie Ikea komodę Malm.

Śmierć 2-latka. Ikea zapłaci gigantyczne odszkodowanie polskiej rodzinie
(Facebook.com)

Rodzina nieżyjącego Polaka dostanie ogromne odszkodowanie. Kwota ugody została ogłoszona przez prawników reprezentujących Joleen i Craiga Dudka, rodziców zmarłego dziecka. Porozumienie potwierdził także rzecznik Ikei, który wyraził zadowolenie z zawartej umowy. Mieszkająca w Kalifornii para otrzyma rekordowe 46 milionów dolarów.

Chociaż żadna ugoda nie może zmienić tragicznych wydarzeń, które nas tu przywiodły, ze względu na rodzinę i wszystkich zaangażowanych w sprawę, jesteśmy wdzięczni, że spór ten został rozstrzygnięty – poinformował rzecznik Ikei.

2-latek zginął w koszmarnych okolicznościach. Józef Dudek zmarł w maju 2017 roku, kiedy to w swoim pokoju został przygnieciony przez komodę z serii Malm wyprodukowaną przez Ikeę. Według ustaleń biegłych, główną przyczyną śmierci chłopca było uduszenie spowodowane naciskiem szafki na jego szyje. Komoda najprawdopodobniej przewróciła się na dziecko podczas zabawy - donosi New York Times.

Zobacz także: Zobacz też: Tajemnicza śmierć małego chłopca

Wadliwa komoda zabiła co najmniej 8 dzieci na całym świecie. Władze Ikei zdecydowały się na wycofanie komody Malm ze sprzedaży po tym, jak klienci zaczęli masowo zgłaszać istniejącą w szafce usterkę, która powodowała, że konstrukcja była niestabilna.

Nigdy nie sądziliśmy, że 2-latek może spowodować, że komoda o wysokości zaledwie około 70 cm przewróci się i go udusi. Dopiero później dowiedzieliśmy się, że ta szafka była niestabilna od początku i nie spełniała norm bezpieczeństwa – ogłosili rodzice zmarłego chłopca w wydanym oświadczeniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić