aktualizacja 

Śmierć Toma Petty'ego. Po trzech miesiącach rodzina ujawniła przyczynę

23

Bezpośrednim powodem śmierci był zawał serca i zatrzymanie krążenia. Jednak dopiero teraz wiadomo, co do tego doprowadziło.

Śmierć Toma Petty'ego. Po trzech miesiącach rodzina ujawniła przyczynę
(Getty Images, Jerod Harris)

Legendarny muzyk zmarł przez przypadkowe przedawkowanie leków. Rodzina Toma Petty'ego podkreśla w oświadczeniu, że cierpiał on na wiele różnych chorób. W związku z tym lekarze przepisywali mu różne leki, między innymi silny środek przeciwbólowy Fentanyl.

Rozedma, problemy z kolanami, a przede wszystkim uszkodzone biodro. Dolegliwości Toma Petty'ego było wiele, a wokalista i gitarzysta przyjmował specyfiki, które miały mu ulżyć. Szczególnie dokuczało mu biodro, ale nie chciał zawieść fanów i dalej koncertował. Występował 53 dni z tą kontuzją, aż przerodziła się w jeszcze większą i boleśniejszą.

Koroner stwierdził, że przedawkowanie leków było nieszczęśliwym wypadkiem. To właśnie informacjami z tego ostatecznego raportu podzieliły się teraz w sieci Dana Petty - wdowa po zmarłym liderze grupy The Heartbreakers - i jego córka Adria.

Tom Petty zmarł 2 października 2017 roku w Santa Monica. Stało się to zaledwie kilka dni po tym, jak zakończył trasę koncertową z okazji 40-lecia zespołu. Fentanyl, który był jednym z leków, jakie przyjmował, wymienany jest również w raporcie po śmierci Prince'a.

Zobacz także: Zobacz także: 6 sygnałów ostrzegawczych, które daje ciało na miesiąc przed zawałem

Muzyk był zaliczany do legend rocka, miał na swoim koncie wiele przebojów. Sprzedał w sumie 80 milionów płyt. Jego przeboje często goszczą na antenach stacji radiowych. Do najbardziej znanych należą piosenki "Free Fallin' " i "Learning to Fly". Tom Petty wraz ze swoim zespołem trafił do Rock Hall of Fame w 2002 roku. Był też członkiem supergrupy The Traveling Wilburys, w której grał razem z Bobem Dylanem, Royem Orbisonem, Georgem Harrisonem i Jeffem Lynnem.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić