REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Łukasz Dynowski31.08.19 (14:40)

Sonda kosmiczna Chang’e 4. Dziwna substancja na Księżycu. Naukowcy zmieniają plany

Chińczycy odkryli tajemniczą substancję na odległej części Księżyca. Tak zaskoczyła ona badaczy, że postanowili zmienić plan misji i bliżej się jej przyjrzeć. Wcześniej czegoś takiego na Księżycu nie widzieli.
Piotr Kamionka / East News

Dziwną substancję znalazł łazik Yutu-2. Miało to miejsce podczas ósmego dnia księżycowego. Łazik miał jechać dalej na zachód, ale niespodziewane odkrycie sprawiło, że zwołano naradą naukową i postanowiono zatrzymać się na dłużej w tym miejscu.

Nie było odpoczynku. Łazik był szykowany do rutynowej przerwy w pracy, żeby się nie przegrzał. Nagle jednak członek zespołu, który przeglądał wykonane przez urządzenie zdjęcia, zobaczył niespotykaną dotąd substancję wewnątrz małego krateru.

REKLAMA

Substancja "przypomina żel". Poza tym miała inny połysk i barwę niż materiał znajdujący się w otoczeniu. Przy użyciu specjalnych przyrządów substancja została zbadana.

Zobacz też: Sensacja ponad 400 km pod ziemią. Naukowcy zacierają ręce

Naukowcy rozkładają ręce. Przyznają, że póki co sami nie wiedzą, co znaleźli. Nie chcą komentować odkrycia, ale głos zabrali eksperci, którzy nie pracują przy misji. Część z nich sugeruje, że może to być stopione szkło, powstałe w wyniku uderzenia meteorytu w powierzchnię Księżyca - informuje portal Space.com.

Na Księżycu były już niespodzianki. Podczas misjiApollo 17 w 1972 roku astronauta i geolog Harrison Schmitt znalazł pomarańczową ziemię, która bardzo zaskoczyła i podekscytowała jego i jego kolegę, z którym chodził po Księżycu, Gene’a Cernana. Po analizie ustalono, że pomarańczowa ziemia powstała po erupcji wulkanu 3,64 mld lat temu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij