Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jagoda Mówińska
|
aktualizacja

Spędziła 3 dni w odosobnieniu. To był prawdziwy koszmar

40
Podziel się

Brytyjska telewizja przeprowadziła eksperyment, który ukończyła tylko jedna uczestniczka. Okazało się, że spędzenie 3 dni w izolatce jest prawie niemożliwe.

Spędziła 3 dni w odosobnieniu. To był prawdziwy koszmar
(Channel 5/screenshot)
bEULxuYB

Sarah Doherty zgłosiła się do eksperymentu organizowanego przez Channel 5, aby wreszcie mieć czas dla siebie. Nie spodziewała się, że 3-dniowe odosobnienie doprowadzi ją na skraj wyczerpania. Zanim eksperyment się rozpoczął, była pełna wiary we własne siły.

To da mi możliwość większego niż do tej pory skupienia się na sobie. Chcę utwierdzić się w przekonaniu, że jestem silna. To główne powody, dla których postanowiłam wziąć udział w wyzwaniu - mówiła Sarah.

Wszystko zmieniło się, gdy kobieta weszła do izolatki. Zaniepokojona, zastanawiała się, jak przetrwa odosobnienie. Jak pisze Daily Mail, już pierwszego dnia zaczęła odczuwać lęk. Wydawało jej się, że ktoś próbuje włamać się do celi.

bEULxuYD

Następnego dnia było jeszcze gorzej. Kobieta zmagała się z halucynacjami. Każdy dźwięk wywoływał u niej ataki paniki, czuła się bezbronna. Ostatniego dnia kobieta zaczęła rozmawiać sama ze sobą i odgrywać scenki ze zmyślonymi rozmówcami. Mimo ogromnych trudności, udało jej się jednak dotrwać do końca eksperymentu.

Wyzwanie podjęło jeszcze dwoje uczestników. Jednak tylko Sarah dotrwała do końca. Prezenter telewizyjny George Lamb na własne życzenie przerwał izolację po 23 godzinach, z powodu narastającej frustracji. Inna uczestniczka, Charmanye nie wytrzymała w celi nawet 5 godzin. Przerwała eksperyment, ponieważ tęskniła za mężem i synem.

Izolatka mogłaby być olbrzymim koszmarem dla wszystkich, którzy nie mogą obejść się bez technologii. Osoby biorące udział w eksperymencie nie miały dostępu do telefonu, komputera, internetu i telewizji. Nie mogły zabrać ze sobą książki, ani nawet gazety. Miały przetrwać próbę bez żadnych "umilaczy czasu".

bEULxuYJ
Zobacz także: Zobacz, co powoduje depresję u seniorów:

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bEULxuZe
KOMENTARZE
(40)
mik
4 lata temu
ale po co????
gfdgf
4 lata temu
Widzę, że źle nie było. Można było sobie szafkę rozkręcić, miała zlew więc pobawić się wodą. Mogły się onanizować. Dało się wymyśleć najgłupsze zajęcie, ale jak ktoś jest głupi to nie wymyśli nawet nic głupiego.
4 lata temu
Ja bym spokojnie wytrzymała dwa tygodnie.
bEULxuZf
Lingwista
4 lata temu
Piszą o 3 dniach, filmik mówi o 5. Ktoś jeszcze to zauważył ?
asdjasndjkasn...
4 lata temu
hahahha zaraz będzie że nie można więźniów zamykać w izolatkach i trzeba zreformować więziennictwo i od teraz wszyscy dostaną klapsy :D
wańka wstańka
4 lata temu
Bo tu nie chodziło o izolacje od innych ludzi, tylko o zanudzenie człowieka na śmierć... Wystarczyło by wykonywać jakieś ćwiczenia fizyczne i stawiać sobie w tym na wet małe wyzwania - najzwyczajniej na świecie znaleźć zajęcie dla mózgu i ciała, ale do tego trzeba jakiś muz mieć...
Mechoin
4 lata temu
Moja żona twierdzi, że bym te 3 dni przespał.
Boski Lolo
4 lata temu
A kupę można robić? Brak możliwości spowoduje u mnie halucynacje.
A1
4 lata temu
3 dni... żart jakiś. Rozumiem dostać kręćka po jakimś długim czasie - ale 3 dni? Toż ci ludzie chyba mają psychikę z plasteliny uklejoną.... Spędzałem w pracy po 5-6 dni samotnie pod rząd i dramatu nie było. Tylko od ludzi się człowiek odzwyczaja:)
zoll
4 lata temu
Możliwe.......bez okna, w zupełnej ciszy, bez mediów, książek, kartki, ołówka....bez niczego czym można by się zająć choć na chwilę.............można zwariować
billy
4 lata temu
Większość ludzi gada do siebie, tylko mało kto się do tego przyznaje
MaS
4 lata temu
Rzeczywiście, bez technologii trudno, ale wystarczyłoby mi kilka kartek i coś do pisania i pewnie ze 3 dni bym przeżył, gryzmoląc coś na tych kartkach. Wszystko dlatego, że dzisiejsze społeczeństwo jest tak przyzwyczajone do odbierania dużych ilości informacji, że jak się delikwenta odizoluje, to zaczyna wariować.
w
4 lata temu
Podejmuję się eksperymentu - nawet na rok - niech oni nie pieprzą głupot.
bEULxuYX
gh
4 lata temu
Wali mi ściemą na odległość.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić