REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Wojciech Darewicz04.05.19 (17:00)

Śpiący żołnierz. Internauci rozbawieni tym, co działo się za plecami prezydenta

Chociaż 3 maja w Warszawie miała miejsce wielka defilada, dziś w mediach społecznościowych szczególnie głośno jest o jednym tylko żołnierzu. Traf chciał, że kamery śledzące wystąpienie Andrzeja Dudy, uchwyciły także mężczyznę, który akurat… spał. Do sytuacji zdążył się już odnieść sam prezydent.
East News

Do sytuacji doszło podczas wystąpienia prezydenta RP. Andrzej Duda przemawiał na placu Zamkowym w Warszawie w trakcie obchodów Święta Konstytucji. Prezydent powiedział, że osobiście chce, aby do Konstytucji wpisano członkostwo Polski w Unii Europejskiej. Podkreślał, jak ważnym wydarzeniem było przyjęcie Konstytucji 3 maja. Zwracał też uwagę na to, że od 30 lat Polacy żyją w kraju, który jest "prawdziwie niepodległy i suwerenny". Andrzej Duda tłumaczył również, co jego zdaniem oznacza, że Polska będzie "silnym państwem".

Chciałbym, żeby Polska była krajem prawdziwej sprawiedliwości społecznej, żeby ludzie ufali sądom, żeby mówili, że dba się o potrzeby obywateli. To jest właśnie silne państwo - powiedział.

REKLAMA

Traf chciał, że żołnierza widać było tuż obok głowy Andrzeja Duda. To, co działo się w tle prezydenckiego wystąpienia, nie umknęło uwadze Internautów. W mediach społecznościowych pojawiły się drwiny, po publikacji zdjęcia, na którym widać przemawiającego Andrzeja Dudę i śpiącego za nim w wozie bojowym mężczyzny.

Internauci ostrzą sobie pazur satyry. Pod zdjęciem pojawiły się prześmiewcze komentarze. Użytkownicy Twittera piszą o "reakcji rozentuzjazmowanej publiczności" oraz sugerują, że "facet w wozie bojowym za Prezydentem A. Dudą śni o innym przemówieniu". Pojawił się też głos internauty, który zastanawia się, czy nieszczęsny żołnierz nie jest przypadkiem z "zaciągu samurajskiego" gdyż "w Japonii zamknięcie oczu w trakcie czyjegoś wykładu jest wyrazem głębokiego szacunku i uwagi".

Do sytuacji odniósł się Andrzej Duda. Prezydent zareagował adekwatnie do sytuacji. Drwiny internautów skwitował jednym zdaniem, pisząc że "ktoś musi czuwać, żeby spać mógł ktoś".

Zobacz także: Kwaśniewski o Dudzie: "Nie wybił się na niezależność"

Wielka Defilada i wielka frekwencja. W piątek na ulicach Warszawy pojawiła się defilada. Wzięło w niej udział 2000 osób i 200 pojazdów. Oprócz Wojska Polskiego zaprezentowały się m.in. sojusznicze siły amerykańskie i brytyjskie. Obecni na miejscu dziennikarze podkreślali, że największe zainteresowanie - szczególnie wśród młodych widzów - budziły czołgi. Przemarsz śledziło ponad 120 tys. osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij