Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Piotr Kalsztyn
|

Sposób dla niecierpliwych na lotnisku. Bagaż wyjedzie jako pierwszy

31
Podziel się:

Czasami, żeby walizka wyjechała jako pierwsza, wystarczy poprosić o odpowiedni znaczek.

Sposób dla niecierpliwych na lotnisku. Bagaż wyjedzie jako pierwszy
(iStock.com, AdrianHancu)

*Podróże lotnicze wymagają cierpliwości. * Aby nie czekać na walizkę, trzeba uzmysłowić sobie jedną złotą zasadę. Mówi ona, że jako pierwszy na taśmie pojawia się bagaż, który spakowano do samolotu jako ostatni. Przeczytajcie, co należy zrobić, aby była to właśnie wasza walizka.

Poproście o naklejkę. Podczas odprawy zapytajmy pracowników linii lotniczej, czy mogą przymocować do naszej torby naklejkę z napisem "Fragile”. Informuje ona, że w środku znajdują się kruche przedmioty i trzeba obchodzić się z nimi delikatnie - czytamy w serwisie Mental Floss. Takie walizki są najczęściej ładowane jako ostatnie i wyładowywane jako pierwsze. Pamiętajmy jednak, żeby za każdym razem poprosić o nowy znaczek. Jeśli naklejka wygląda na starą albo została wydana przez inną linię lotniczą, pracownicy mogą ją zignorować.

*Działając w ten sposób, trzeba również przygotować odpowiednią walizkę. * Jeśli tego typu naklejka znajdzie się na zwykłym plecaku, może zostać niezauważona lub zignorowana. Twarda walizka doda sytuacji powagi i zwróci uwagę pracowników, aby obchodzili się z bagażem w odpowiedni sposób. Ma ona przekonać ich, że faktycznie wieziemy delikatne rzeczy.

Zobacz także: Zobacz także: Linie lotnicze przywiązują coraz większą wagę do jakości obsługi pasażera

*Jest jeszcze jedna sztuczka. *Trzeba upewnić się, że jest się ostatnią osobą, która podchodzi do odprawy. Nie jest to jednak w 100 procentach sprawdzona metoda. System załadunku i rozładunku lotów może nieco różnić się w poszczególnych liniach lotniczych. Czasami trzeba po prostu zapłacić. Niektóre linie lotnicze nadają priorytet torbom należącym do podróżujących klasą biznesową. Ich bagaże wyjeżdżają jako pierwsze.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(31)
Bozena
5 lata temu
Żenujące, przeczytałam to z niedowierzaniem, jak portal moze kazać ludziom kłamać i oszukiwać!!! Uczyc cwaniactwa! Zeby tylko wyjsć z walizka te pare minut wcześniej...
latacz
5 lata temu
ile na tym zarobicie? 10 minut?
bee
5 lata temu
He,he, widziałam na lotnisku, siedząc w samolocie, jak pakowali walizki z napisem "Fragile" do luku bagazowego - Łup! z wysokości dorosłego człowieka na taśmę transportera i lup! z transportera wgłąb luku. Bagazowy nie będzie dźwigał przecież walizy!
Aska
5 lata temu
A mnie tam ZAWSZE bagaż wyjeżdża ostatni, raz mi sie zdarzyło tylko ze pierwszy jechal, ale to faktycznie bylam ostatnia na odprawie.
vcx
5 lata temu
jakby nie było większych problemów...
ewan
5 lata temu
juz widze - jak sie obchodza deliktanie z "Fragille" lub "ostroznie szklo" buhahaha
Innendienst M...
5 lata temu
Bagaże lecą "luzem" lub spakowane w kontenerach, zależy to m.in. od typu samolotu i rodzaju linii lotniczych, tak samo są wyładowywane przy czym jako pierwsze wyładowywane na taśmę są bagaże HON, UM i Prority, potem dopiero "szaraczki". Fragile nie jest w żaden sposób honorowane co do pierwszeństwa wypakowania.Czasami jednak kontener z bagażami Prio przyjeżdża do rozładunku, najczęściej z winy rozładowujących samolot, jako ostatni, już po klasie Economy i wtedy kaska wydana na Prio...bay, bay.
Obserwator
5 lata temu
Kto pisze takie głupoty.Przypuśćmy że mój bagaż będzie w samolocie jako ostatni czyli u celu podróży będzie jako pierwszy wyładowany.Na taśmie będzie ostatni. Wątpię żeby obsługa lotniska zwracała uwagę na takie bzdety jak naklejki "uwaga szkło".Jedynie zawieszka "priorytet"upoważnia do szybszego przesyłania bagażu.Chcesz szybko opuścić lotnisko - podróżuj jedynie z bagażem podręcznym.
elal
5 lata temu
Czy ta pani z ametystami mówi: te pieniążki???? Klasa sama w sobie! : )
Benek
5 lata temu
Ja wielokrotnie odprawialem się ostatni i w konsekwencji mój bagaż w ogóle nie przyleciał moim lotem, tylko następnym a nawet następnego dnia. Nie polecam!!!!!
zaqaz
5 lata temu
I rozumiem że ten pasażer też poleci pierwszy, a reszt później?
folia robi
5 lata temu
Janusze do boju!!!
xyz
5 lata temu
No normalnie koniec świata, żeby Janusz musiał na lotnisku poczekać 10 minut aż mu wyjedzie bagaż. Skandal.
Cwany Janusz
5 lata temu
Teraz wszystkie walizki będą pierwsze ...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić