Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Stary sejf trafił na złom. W środku znaleźli fortunę

73
Podziel się

Pracownicy złomowiska w angielskim hrabstwie Suffolk rozcinali stare zardzewiałe sejfy, kiedy w jednym z nich znaleźli prawdziwy skarb. Mogliby za niego kupić np. Mini Coopera, ale zdecydowali się na zupełnie innych krok.

Stary sejf trafił na złom. W środku znaleźli fortunę
(Newspix.pl)
bETiYduJ

Skarb z niepozornego sejfu latami czekał na odkrycie. Pracownicy złomowiska Sackers w hrabstwie Suffolk czekali, aż uzbiera się osiem sejfów przeznaczonych do przetworzenia, zanim zaczęli ciąć je specjalnymi narzędziami. W pierwszych dwóch nie znaleźli niczego ciekawego, ale trzeci krył w sobie małą fortunę.

Pieniądze leżały tam od bardzo dawna, byli zakurzone i mokre. Niektóre banknoty wyszły już z obiegu, co pokazuje, ile czasu czekały na znalezienie - podkreśla Kevin Harrington, właściciel złomowiska.

W sumie w sejfie leżało 20 tys. funtów, w przeliczeniu to 102 tys. zł. Wysypisko poinformowało o znalezisku miejscową policję, która zabezpieczyła pieniądze. Od kwietnia funkcjonariusze nawoływali właścicieli do zgłoszenia się po zgubę. Od tego czasu zgłosiła się do nich tylko jedna osoba.

bETiYduL
Zobacz także: Zobacz też: Nagranie zuchwałej kradzieży klejnotów za miliard euro w Dreźnie

W ciągu około 30 nanosekund policjanci byli w stanie stwierdzić, że ten człowiek nie był prawdziwym właścicielem sejfu - powiedział Harrington.

bETiYduR

Ostatecznie sąd ogłosił, że pieniądze otrzymają właściciele Sackers. A firma właśnie ogłosiła, że nie schowa 20 tys. funtów do kieszeni. Zasili nimi konta dwóch hospicjów położonych najbliżej wysypiska: East Anglian Children’s Hospice and half to St Elizabeth Hospice.

Jesteśmy zachwyceni, że zdecydowali się podzielić pieniądze między nasze hospicjum a EACH. To dla nas taka cudowna niespodzianka tuż przed świętami Bożego Narodzenia - cieszy się Liz Baldwin z St Elizabeth Hospice cytowana przez "Independent".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bETiYdvm
KOMENTARZE
(73)
Anubis
11 miesięcy temu
Wow, szybcy i wściekli są polucjanci z Inglisz, reagują w nanosekundach, szacun... A nasi ?
AdaM
11 miesięcy temu
U nas to przykład idzie z góry nasz rząd też tylko patrzy i czyha na majątek po zmarłym a w innych krajach szukają spadkobierców po całym świecie
Ciekawe
11 miesięcy temu
jak zgadli w ciągu 30 nanosekund, że to nie właściciel sejfu? I jak zmierzyli te nanosekundy
bETiYdvn
Caveman
2 lata temu
Czas dostępu do bazy danych to w najlepszym wypadku milisekundy, a średnio to może być sekunda (może być dłużej). Żeby wklepać zapytanie do bazy to człowiek potrzebuje kilkanaście sekund. 30 nano sekund to może być czas pojedynczego dostępu procesora do pamięci RAM. Ten autor nie ma pojęcia o czym pisze.
Polska, to br...
2 lata temu
W Polsce stare pieniądze byłyby g. warte. Taki to solidny kraj ta Polska.
cogitoergosum
2 lata temu
a ja nie podzieliłbym się z szefem
Paweł
2 lata temu
Pięknie! Trochę wiary w ludzi jeszcze we mnie drzemie!
Polak mały.
2 lata temu
Nasi biznesmeni w ogóle by się nie dowiedzieli od pracowników że cokolwiek znaleźli.
njjkjkkjkj
2 lata temu
UWAGA!!! NIEDŁUGO WASZE DZIECI OTRZYMAJĄ ZAKAZ JAZDY ROWEREM!! Już niedługo zamierzam napisać list do Prezydenta Andrzeja Dudy z prośbą o zlikwidowanie dziecięcych rowerów oraz z prośbą o to aby osoby które nie ukończyły 18 roku życia były uprawnione wyłącznie do jazdy na wrotkach i rolkach. Czyli zamierzam napisać list do prezydenta z prośbą o wprowadzenie zakazu jazdy rowerem przez dzieci i żeby dzieci jeździły wyłącznie na wrotkach i rolkach, oczywiście dzieci będą uprawnione żeby jeździć z rodzicami samochodem ale rowery będą dla dzieci całkowicie zakazane a dzieci będą dojeżdżać do szkoły na wrotkach i rolkach ponieważ produkcja wrotek i rolek jest o wiele tańsza niż produkcja jednego dziecięcego roweru. Bo po co dawać dzieciom rowery skoro istnieją wrotki i rolki?
cv
2 lata temu
To prawda w Polsce tylko ciągną kasę i wykorzystują ludzi żeby pracowali za grosze. Niestety szara rzeczywistość.
Pol
2 lata temu
BRAWO!!
aha
2 lata temu
A wartość muzealna kasy pancernej 30 tys funtów
dtbvyvbyvyrv
2 lata temu
"...W ciągu około 30 nanosekund policjanci byli w stanie stwierdzić..." SMYKLA...masz pojęcie ile to jest? zmień tłumacza.....
bETiYdvf
tfnfbyubgbuy
2 lata temu
"...W ciągu około 30 nanosekund policjanci byli w stanie stwierdzić..." SMYKLA...masz pojęcie ile to jest? zmień tłumacza.....
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić