REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 41 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Radosław Opas08.09.19 (15:20)

Starzenie się może być odwracalne. Naukowcy mają twarde dowody

Nowe badania naukowców z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles pokazują, że już niedługo ludzie będą mogli całkowicie zahamować, a nawet odwrócić proces starzenia się. Na przełomowe odkrycie natrafiono przypadkiem.
Motortion / iStock.com

Być jak Benjamin Button. Sensacyjne wyniki kalifornijscy naukowcy otrzymali podczas testowania leków na regenerację grasicy. Uczeni przez rok czasu podawali 9 pacjentom 3 środki medyczne: hormon wzrostu i dwa leki na cukrzycę.

Wyniki analizy były zaskakujące. Po przeprowadzeniu obserwacji stanu zdrowia wśród badanej grupy okazało się, że zegar biologiczny uczestników cofnął się średnio aż o 2,5 roku. Oznaki odmłodzenia wykazywał również ich układ odpornościowy.

REKLAMA

Spodziewałem się spowolnienia czasu starzenia, ale nie odwrócenia procesu. To było trochę futurystyczne – powiedział w rozmowie z czasopismem naukowym "Nature"Steve Horvath z Uniwersytetu Kalifornijskiego.

Zobacz także: Nawilżane chusteczki poparzyły dziecku twarz

Przeprowadzono analizę epigenetyczną. Dokonuje się jej poprzez sprawdzenie zmian chemicznych, jakie zaszły w ludzkim DNA na przestrzeni lat. Wzorce tych modyfikacji stale się zmieniają i podążają za wiekiem biologicznym człowieka.

Naukowcy hamują pochopny entuzjazm. Badacze są zafascynowani uzyskanymi wynikami, jednak zapewniają, że testy są dopiero w początkowej fazie. Konkretniejsze wnioski będzie można uzyskać po sprawdzeniu działania leków na większej i bardziej zróżnicowanej grupie kontrolnej ludzi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij