Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Olga Mazur
|

"Stęchlizna w powietrzu". Wojciech Mann prosto z mostu

15
Podziel się:

- Jest wyraźnie atmosfera przygnębienia i zastraszenia - o sytuacji w Trójce mówi bez ogródek Wojciech Mann, jeden z ulubionych dziennikarzy Polaków.

Warszawa 07-01-2012Studniowka przed urodzinami radiowej Trojkifoto Piotr Andrzejczak/ONS
Warszawa 07-01-2012Studniowka przed urodzinami radiowej Trojkifoto Piotr Andrzejczak/ONS (ONS.pl)

Zdaniem Manna w stacji pojawia się rodzaj autocenzury. Kryterium służącym przygotowaniu programów jest pytanie „czy góra to zaakceptuje”.

Czyli, że audycja może być właściwa albo niewłaściwa. Już to kiedyś przerabialiśmy - powiedział w rozmowie z dziennikiem „Rzeczpospolita” .

Wojciech Mann, choć spokojny, tęskni do tego, co było. Brakuje mu pogodnej atmosfery i pracy bez obaw, czy ktoś niepowołany nie podsłuchuje rozmowy.

To jest bardzo nieprzyjemne, ta stęchlizna w powietrzu - dodaje.

*W ramach tzw. „dobrej zmiany” w mediach publicznych nastąpiły spore zawirowania kadrowe. *Pracę stracili m.in. Magdalena Jethon i Jerzy Sosnowski. Od czytania serwisów zostały odsunięte Małgorzata Spór i Anna Zaleśna. Ze stacji odeszli Marcin Zaborski i Michał Nogaś. Na Facebooku z inicjatywy słuchaczy powstał profil „Ratujmy Trójkę”.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(15)
Jasny przekaz...
6 lat temu
O jak ci co w komunie mieli się dobrze teraz te VP-y jak ich bracia utracili władzę i nie można już w radyjku wychwalać Kolegów z PO i dostawać profitów. To teraz trzeba to inteligentnie ubrać, że to nie Ja, bo Ja walczę o innych tak demokratycznie walczę o innych.Ale też i moja sprawa przy okazji zostanie załatwiona. PRZECIEŻ U MANA W JEGO PROGRAMIE W TVP ŚPIEWAŁ PÓŹNIEJSZY PREMIER DONALD TUSK Z GDAŃSKA. Tylko dzięki ludziom Jgo transformacja przeszła łagodnie, bo będąc pupilkiem Komunistów mógł robić co chciał, to będąc w kapitalizmie demokratycznym należy robić to co szef zleci. On odpowiada za wyniki finansowe, a nie za cyrk. Man jak chce robić co chce to może zawsze zostać dziennikarzem śledczym. I prowadzić programy bez ograniczeń.
ups
6 lat temu
w ramach "dobrej zmiany " odwołuje się dyrektorów w całej Polsce robi się pseudo rekrutację a "Misiewicze' już czekają za drzwiami ten kto to wypowiada nie ma bladego pojęcia o pracy .to jest w imię nowych zadań tak jakby do tej pory sami durnie pracowali a gdzie i z czego się utrzymywali obecni siwogłowi oficjele
Plask
6 lat temu
Stęchlizna bierze się jednak nie z wietrzenia, ale z zadowolonego, rutynowego zamknięcia.
Bez ogródek
6 lat temu
W ramach tzw. "dobrej zmiany" atmosfera przygnębienia i zastraszenia jest w całej Polsce a nie tylko w Trójce.
Trele
6 lat temu
Mann nie zdaje sobie sprawy, że sam wzbudzał taką atmosferę wśród reszty ekipy radia w poprzednim rozdaniu. Po prostu przestał być "świętą krową".
szmul
6 lat temu
a może pomaszerować z kod i zapisać sie do peło
sprawiedliwy
6 lat temu
taaa, taka stacyjka już jest- w Toruniu, tam powinni się znależć wszyscy pogrobowcy zlotej piulsudczyzny i sanacyjnego raju, ktory źli bolszewicy im zabrali, bo byli ciency nie tylko w mordzie :)))))))))))))))))) Pink Panther 5 godzin temu Powinni założyć Radio Retro ,taka przechowalnię emerytów zasłużonych w poprzednim ustroju co się teraz na nic nie zgadzają .Nie było by tam polityki tylko muza z epoki i wspomnienia kombatantów jak to walczyli z komuną. Tam by się zebrało tych wszystkich emerytów.
po nosie :)))...
6 lat temu
zacny człowiek kocha eufemizmy. to nie stęchlizna, to pismród dobrej zmiany :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
realista
6 lat temu
"Wojciech Mann, jeden z ulubionych dziennikarzy Polaków". No cóż,każdy krytyczny staje się nagle ULUBIONY,SZANOWANY,UWIELBIANY,AUTORYTET Polaków :)
Słuchacz
6 lat temu
Ludzie, czytajcie ze zrozumieniem. Mannowi nie chodzi o JEGO miejsce pracy bo je ma, mowi o klimacie pracy. Autocenzura dotyczy i starych i nowych pracowników, chyba nie o to chodzi w mediach, zeby dziennikarz się zastanawiał czy robi "włściwy" dla władzy materiał tylko dobry i interesujacy .......
Jk
6 lat temu
Ojjjjj gewałt.
Pink Panther
6 lat temu
Powinni założyć Radio Retro ,taka przechowalnię emerytów zasłużonych w poprzednim ustroju co się teraz na nic nie zgadzają .Nie było by tam polityki tylko muza z epoki i wspomnienia kombatantów jak to walczyli z komuną. Tam by się zebrało tych wszystkich emerytów.
ana
6 lat temu
Panie Wojtku napompować rower i do unii na skargę.
zzaa
6 lat temu
ludzie dlaczego tak trudno pogodzić się z odejściem. Nie ma ludzi niezastąpionych, warto przewietrzyć magazyny :) - dajcie szansę i możliwość pracy młodym ludziom. Jak likwidowali PGR-y czy ktoś martwił sie losem naprawdę ubogich ludzi! Pan Mann da sobie radę i zapewne żyje na poziomie wyższym od przeciętnego Kowalskiego. A co dobrej zmiany..to psy szczekają a karawana jedzie dalej..
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić