o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Michał Nowak
|
aktualizacja

Stracono sprawców najstraszniejszego ataku terrorystycznego w historii Japonii

28
Podziel się

W Japonii wykonano wyrok na członkach sekty Aum Najwyższa Prawda. Była ona odpowiedzialna za ataki terrorystyczne z użyciem sarinu, w tym ten najbardziej tragiczny, do którego doszło w 1995 roku w tokijskim metrze.

Shoko Asahara przywódca sekty Aum
Shoko Asahara przywódca sekty Aum (East News)
bDTUzXcR

- Ból i udręka ofiar, ich rodzin i poszkodowanych, którzy do dziś pozostają niepełnosprawni są niewyobrażalne – powiedział minister sprawiedliwości Japonii Yoko Kamikawa podczas konferencji prasowej.

Sześciu straconych mężczyzn było ostatnimi odpowiedzialnymi za atak. Siedmiu innych, włącznie z liderem sekty Shoko Asaharem, zostało straconych na początku lipca 2018 roku.

Atak z użyciem sarinu był najokrutniejszym przejawem terroryzmu w historii Japonii. Pochłonął 13 ofiar, zaś rannych zostało ponad 5 tys. Sekta była powiązana również z innymi morderstwami oraz atakiem z użyciem trującego gazu, do którgo doszło w 1994 roku. Zginęło wtedy 8 osób a rannych zostało 600.

bDTUzXcT

Straceni mężczyźni byli tymi, którzy rozpylili zabójczą truciznę w wagonach metra. Odpowiedzieli za atak doczekali wykonania wyroków dopiero teraz, gdyż sąd musiał rozpatrzyć ich ostateczną apelację. Nastąpiło to w styczniu 2018 roku. Informacje te podała japońska stacja NHK.

Sarin zabija w kilka sekund. Jego ofiary dusza się, wymiotują, dostają drgawek i paraliżu. Świadkowie ataku z 1995 roku relacjonowali, że najpierw zobaczyli dziwny płyn, a po chwili poczuli gryzące wyziewy.

Najwyższa Prawda narodziła się w 1980 roku, jako grupa łączącą hinduskie i buddyjskie wierzenia. Później przyswoiła sobie elementy apokaliptycznych przepowiedni zaczerpniętych od chrześcijan. Guru sekty, Shoko Asahar, ogłosił siebie pierwszym "oświeconym" od czasów Buddy.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDTUzXcZ
Zobacz także: Zobacz także: Tajemnice Charlesa Mansona
bDTUzXdu
KOMENTARZE
(28)
fifi
3 lata temu
Ciekawe jak się czuli ci zwyrodnialcy jak już wiedzieli kiedy dostaną czapę.Japończycy to jednak mądry naród.Powinni umieścić ich w pomieszczeniu z sarinem w małym stężeniu,żeby dobrze poczuli jak to działa!
*****
3 lata temu
Jednak są na świecie mądre narody,które wiedza jak traktować zwyrodnialców,a nie utrzymywać ich na koszt podatników ,czyli RÓWNIEŻ I RODZIN TYCH KTÓRZY ZGINĘLI,przez dziesięciolecia !!! Poprawność polityczna tej niby nowoczesnej Europy jest porażająca. I nie dotyczy to tylko kary śmierci dla zwyrodnialców.
Asa
3 lata temu
Stanowczo za późno,powinna być czapa w tym dniu, kiedy ich złapano...
bDTUzXdv
Gary Cooper
3 lata temu
Za okrutne zbrodnie i gwałty takie prawo powinno być stosowane w Polsce a także w innych krajach !!!
Za
3 lata temu
I to jest sprawiedliwość. A nie pieszczenie się z wyrodnialcami za nasze pieniądze w więzieniach....
Najnowsze komentarze (28)
Adam
3 lata temu
powinna być kara śmierci w każdym kraju i każdy sędzia powinien mieć prawo w szczególnych przypadkach jak terroryzm znęcanie się nad bezbronnymi dziećmi ze skutkiem śmiertelnym i trwałym okaleczeniem po takie prawo sięgnąć lub udowodnioną zbrodnie Amen
Kowtow
3 lata temu
Można? Mozna.
Rozrzutni
3 lata temu
Za późno.Wiele tlenu niepotrzebnie zużyli.
Mikołłaj
3 lata temu
Tak powinno sie karać w Polsce za produkcję i chandel narkotykami i chandel ludźmi !!!. I polityków Po , Nowoczesnej i KOD !!! za zdrade Polski !!!
M59
3 lata temu
Hej to teraz jest iswiecony. Miłego dnia
Pisniety naro...
3 lata temu
Tak,tak chrzescijanie,tak chcecie tej czapy,moze juz niedlugo bedzie i u nas jak wejdziemy do Unii z Bialorusia,tylko nie zapomnijcie,ze u nas pomylki czesto sie zdarzaja,majac prawo pisane na kolanie...
Xxx
3 lata temu
Czy Unia potępi Japonię za kare śmierci ?
Tds
3 lata temu
Nasuwa sie jedno pytanie!?? DlacEgo tak długo żywili śmieci ????
bDTUzXdn
Twoj Nick
3 lata temu
Takie Rydzyki.
EGG-on
3 lata temu
Metoda godna polecenia również dla innych terrorystów i ich pomocników. Niech spotkają się z obiecanych dziewicami.
tak jak u nas
3 lata temu
kuwaaaaa w ktorym roku 1994 ???? - to sa jakies jaja mam nadzieje po tylu latach to i Rydzyk bedzie swietym- 24 lata czekac na sprawiedliwosc - o kowww...a
historyk
3 lata temu
Najstraszniejszy atak w historii Japoni to byl atak na Chiny i rzez w Nankinie.
efkas54
3 lata temu
zasłuzyli na to , nie żal mi ani trochę
Sigwald
3 lata temu
Co za średniowiecze w tej Japonii, w lewackiej UE nigdy by do tego nie doszło, tu możesz mordować do woli
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić