Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Filip Buliński
Filip Buliński
|

Subaru 360 Police – najsłodszy radiowóz świata na sprzedaż

3
Podziel się:

Ciężko powiedzieć, ile sukcesów odniósł w walce z przestępczym światem ten uroczy, japoński maluch, ale nawet jeśli nie mógł dogonić złoczyńców, to z pewnością rozbrajał ich swoim urokiem. Subaru 360 w roli radiowozu trafi na aukcję RM Sotheby’s na początku maja.

Subaru 360 Police – najsłodszy radiowóz świata na sprzedaż.
Subaru 360 Police – najsłodszy radiowóz świata na sprzedaż. (RM Sotheby’s)

W zależności od swojego przeznaczenia, policyjny radiowóz powinien być pojemny, szybki lub komfortowy. Ciężko jednak doszukać się którejkolwiek z wymienionych cech u tego Subaru 360. Z malutkim, 24-konnym silnikiem o pojemności 356 cm3 i prędkością maksymalną ok. 90 km/h, z pewnością nie nada się do pościgu za przestępcami. Chyba że poruszają się na rowerze.

Również rozmiary nie są jego najmocniejszą stroną, choć we wnętrzu liczącego niecałe 3 metry auta, przewidziano miejsca dla 4 osób. Komfort? Również wątpliwe. Ale jednego nie można mu odmówić – jest jednym z najbardziej uroczych radiowozów na świecie. Ten egzemplarz pochodzi z 1970 roku i został wcielony do policji w Nowej Zelandii przez tamtejszy Departament Transportu.

Poza niepowtarzalnym urokiem, w aucie znajdziemy także pełne wyposażenie policyjne w postaci oryginalnego malowania, tzw. koguta, radiostacji czy nawet specjalnego uchwytu na karabin w desce rozdzielczej. Nowy nabywca otrzyma także 2 policyjne czapki z epoki.

1 i 2 maja w Elkhart odbędzie się aukcja RM Sotheby’s, gdzie auto będzie jednym z punktów programu. Prognozowana cena nie została zdradzona, jednak 10 lat temu ten sam samochód został wylicytowany za 16,5 tys. dolarów (ok. 69,8 tys. zł). Tym razem kwota może być nieco wyższa z uwagi na czas, jaki minął od ostatniej transakcji.

Zobacz też: Za piratem do lasu. Nagranie policyjnego pościgu

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(3)
multi kość
3 lata temu
pożądany efekt
koń
3 lata temu
na to trzeba sobie zapracować... logiczne
antymatoł
3 lata temu
Ten sam samochód ? Na pewno ?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić