o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Dagmara Smykla
|
aktualizacja

Świdnica. Straż miejska w kościele. Kolejny ksiądz wzywa mundurowych

1170
Podziel się

Bezdomna kobieta przed poranną mszą weszła do zakrystii i domagała się pomocy od Kościoła. Księża z katedry św. Stanisława i Wacława w Świdnicy (woj. dolnośląskie) nie byli w stanie skutecznie wyprosić seniorki i wezwali straż miejską.

Świdnica. Straż miejska w kościele. Kolejny ksiądz wzywa mundurowych
(East News, LUKASZ GDAK/Polska Press)
bESBrMet

Awantura o poranku w zakrystii kościoła w Świdnicy. Po godzinie 6 w czwartek strażnicy miejscy odebrali nietypowe zgłoszenie. Starsza kobieta weszła do Katedry św. Stanisława i św. Wacława przed poranną mszą.

Zażądała aby udzielono jej pomocy, gdyż jest osoba bezdomną i Kościół powinien się nią zaopiekować - informuje świdnicka straż miejska.

Księża kazali starszej kobiecie wyjść z zakrystii, ale nie zdało się to na nic. Wreszcie wezwano na pomoc straż miejską, która wysłała do Katedry św. Stanisława i św. Wacława patrol.

bESBrMev
Zobacz także: Zobacz też: Poważne oskarżenia pod adresem abp. Sławoja Leszka Głodzia. "On nie ma się czym przejmować"

Strażnicy szybko porozumieli się z bezdomną. Zaproponowali inną pomoc, na co starsza kobieta przystała i już bez oporów opuściła kościół.

Przewieźli ją do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Strażnicy przekazali starszą kobietę pod opiekę pracowników socjalnych. To kolejny przypadek wezwania służb do kościoła w ostatnich dniach

bESBrMeB

Ksiądz z parafii pw. NMP Matki Kościoła w Bełchatowie przed Halloween wezwał policję. Zauważył bowiem, że podczas komunii 13-letni chłopak wypluł hostię i schował ją do kieszeni. Nastolatek próbował potem uciec z kościoła, przez co księża podejrzewali, że chciał sprofanować hostię. Obydwie strony zostały pouczone przez policję.

Z ich relacji wynikało, że doszło do obrazy uczuć religijnych poprzez profanację hostii - mówi WP nadkom. Adam Kolasa z łódzkiej policji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bESBrMeW
KOMENTARZE
(1170)
nn
2 lata temu
no i zamiast pomóc - wypędzili
józek
2 lata temu
A wystarczyło kobietę posadzić , dać jej jeść, porozmawiać. Kobieta do końca życia by opowiadała jak kościół jej pomógł. A tak... znowu skucha.
Haha
2 lata temu
Mogli z niej zrobić seksualna niewolnice
bESBrMeX
Ech
2 lata temu
Coraz bardziej państwo kościelno - policyjne. Kiedy zapłoną stosy?
Widzący i Mys...
2 lata temu
Kosciół od siebie nic a w swych naukach pouczają pomóż potrzebującemu - blizniemu . Czas zmienic konkordat, może się PANOWIE z kleru sie opamietają , zejda na ziemię i zaczną myslec jak pomóc ubogim bo teraz grabią tylko do siebie bez opamiętania poprostu brak mi słów.
Wkurzony
2 lata temu
No i tu widać chrześcijańskie miłosierdzie KK. Ręce opadają.
Kotek
2 lata temu
Do tego co mówi. Ze nic nikomu się nie należy. Panowie w czarnych sukienkach dostają ogromną kasę z budżetu panstwa na pomoc ubogim mówimy o milionach, a oni nie mieli dla staruszki kpisz sobie czy co? Usuń to . Wszystko
Kotek
2 lata temu
Wyrzucać kobietę z domu Bożego? Skandal ! Powinni jej pomóc, nakarmić, przyodziać . Kolejny raz pokazali, że za nic mają ludzi, ich potrzeby, a kase to trzeba im dać nie oni innym . Jeszcze macie wątpliwości, że. Kościół Katolicki to zło wcielone . Nie tylko dotyczy to hierarchów ale też zwykłych księży.
co roku przed...
2 lata temu
"Sataniści do sądu za obrazę Chrystusa w Eucharystii" cały tekst  pod tym tytułem na stronie Frondy . Amerykańscy katolicy nie ustają w walce przeciwko bezbożnym satanistom, którzy planują w ohydny sposób sprofanować Ciało naszego Pana Jezusa Chrystusa. Teraz wytoczyli okultystom proces. Okultystyczna grupa Dakhma Angra Mainyu zamierza zorganizować za miesiąc czarną „mszę” w Oklahoma City. Elementem antychrześcijańskiego spektaklu ma być wulgarna profanacja Eucharystii. Od dłuższego czasu przeciwko satanistom protestuje tamtejszy Kościół katolicki; zapowiadano organizację specjalnych procesji, mszy i spotkań modlitewnych. Niestety władze Oklahoma City nie chcą zatrzymać satanistów i są gotowe udostępnić im lokal do organizacji czarnej „mszy” powołując się na zasadę wolności artystycznej. Katolicy jednak nie dają za wygraną. Właśnie pozwali okultystów do sądu, pod zarzutem kradzieży Najświętszego Sakramentu. „Mamy zaszczyt reprezentować arcybiskupa Coakleya w tej walce przeciwko profa
również dziec...
2 lata temu
"Zatrzymano sprawców pobicia księdza pod Poznaniem. To 14-latkowie" Cały tekst na stronie "Do rzeczy" . "Sprawcy pobicia księdza w Mosinie zostali zatrzymani. To czternastolatkowie" - poinformował na Twitterze mł. inspektor Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy poznańskiej policji. Chodzi o napaść na duchownego w Mosinie. Do napaści na księdza doszło w niedzielę wieczorem. Duchowny zareagował na skargi wiernych, którzy zgłosili nieprzyzwoite zachowanie trójki młodych mężczyzn. Całą sytuację zarejestrował monitoring. Sprawcy ataku - jak się okazuje 14-latkowie - pili alkohol i załatwiali swoje potrzeby fizjologiczne w kruchcie kościoła. Gdy ksiądz zwrócił chłopakom uwagę, jeden z nich uderzył go w twarz. Duchownemu nie stało się nic poważnego, lecz ma znaczne zasinienia wokół oka."
Blondynka
2 lata temu
Jestem wstrząśnięta tą sytuacją, że księża nie byli w stanie kobiecie pomóc, tylko wezwali straż miejską. Pytam gdzie miłosierdzie i miłość do osób potrzebujących. Biblia mówi Milosierni Ci którzy miłosierdzia dostapia mówi Jezus.Nie będę już komentować to przykre.
moj nick
2 lata temu
faryzeusze....
jkhg
2 lata temu
Oto jest miłosierdzie kościoła, a duchowni zapomnieli o biedzie innych skoro sami opływają w dostatkach wspierani przez pispaństwo!
bESBrMeP
Wk@rwiony par...
2 lata temu
Czarne k@rwy zapomniały o naukach Jezusa dla nich się liczy tylko pieniądz i władza . To sataniści a nie księża :(
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić