Wróć na
Aldona Brauła
|

Syria. Turcja poniosła wielkie straty. Uchodźcy zaleją Europę

68
Podziel się

Turcja ogłosiła, że nie zamierza dłużej powstrzymywać syryjskich uchodźców przed dotarciem do Europy. W ostatnim czasie z powodu eskalacji konfliktu w Syrii, z prowincji Idlib przesiedlono prawie milion osób. Turcja zapowiedziała decyzję tuż po nalocie syryjskich sił rządowych, w którym zginęło jej 33 żołnierzy.

Syria. Turcja poniosła wielkie straty. Uchodźcy zaleją Europę
(East News, ARIS MESSINIS/AFP/East News)
bCZHabpN

Turcja nie będzie dłużej powstrzymywać uchodźców przed dotarciem do Europy. Polecenia, aby nie zatrzymywać fali ludzi, wydano tureckiej policji, straży przybrzeżnej i urzędnikom pracującym na granicy. Ponadto zdecydowano otwarciu granicy z Syrią na najbliższe 72 godziny.

Zdecydowaliśmy natychmiast, aby nie powstrzymywać uchodźców syryjskich przed dotarciem do Europy drogą lądową lub morską – powiedział Reutersowi, wysokiej rangi urzędnik z Turcji, który poprosił o anonimowość.

Około miliona cywilów zostało wysiedlonych z Idlib w pobliżu granicy z Turcją. Od grudnia narasta tam konflikt między tureckimi, a syryjskimi siłami rządowymi wspieranymi przez Rosję. Anonimowy urzędnik Ankary dodał, że ciężar przyjmowania uchodźców jest "zbyt duży, aby podźwignął go jakikolwiek kraj". Turcja przyjęła już około 3,7 mln syryjskich uchodźców i w obliczu zaistniałego kryzysu może sobie dłużej nie poradzić.

bCZHabpP

Zobacz także: Naloty na tureckich żołnierzy. Są liczne ofiary

Prowincja Idlib była do niedawna ostatnim terenem opanowanym przez rebeliantów. Wojska Baszara el-Asada wpierane przez Rosję, przejmują jednak kolejne części tej prowincji i zmuszają ludność cywilną do masowych przesiedleń.

Turcja wpiera działania przeciwko rządom Asada. Po ostrzale, w którym zginęło 33 tureckich żołnierzy, wojsko prezydenta wspierane przez Rosję nazwano "siłami wroga". Ponadto Turcja ostrzelała samoloty syryjskie i rosyjskie.

bCZHabpV

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCZHabqq
KOMENTARZE
(68)
Piotr
7 miesięcy temu
To było wiadomo już wcześniej tylko głupi politycy Europy myśleli że jak dadzą. Erdoganowi kasę to ich nie wpuści do Europy ale Merkel ich zapraszała to niech ich przyjmie w swoim domu
Rty
7 miesięcy temu
Zapraszają turystów i otwierają granicę z Syrią. Żadnych wakacji w Turcji.
koń
7 miesięcy temu
no i wirus się rozprzestrzeni
bCZHabqr
sus
7 miesięcy temu
Należy zatrzymać za każdą cenę napływ do Europy tych najczęściej darmozjadów ,awanturników i przestępców .A podziękowania za ten bałagan należą się Merkel i powinna ona osobiście karnie za to odpowiedzieć .
Prawdziwek
7 miesięcy temu
Świat się kończy...
Najnowsze komentarze (68)
cypisek
3 miesiące temu
tylko mały ich może powstrzymać
azazel
3 miesiące temu
Jestem ciekawy jak w Bułgarii gdzie broń mogą mieć wszyscy radzą sobie z niechcianymi emigrantami?
Nostradamus
7 miesięcy temu
Turcja i tak niedługo zniknie z map
Pop
7 miesięcy temu
A niby dlaczego do Europy ?
rzywwy
7 miesięcy temu
Co to znaczy wysiedlili? Ludzie sie tam urodzili, mieszkali, żyli i zostali wysiedleni przez Turków, bo co? Sankcje na Turcję i miśki do paszportów dla urzędników i ich rodzin. Zamrozić proces integracji z Unią i wsółpracę gospodarczą i naukową. Wypad z grona cywilizowanych krajów...
Proste !
7 miesięcy temu
Już profesor Wolniewicz lata temu mówił, że nielegalny napływ uchodźców z Afryki czy Bliskiego Wschodu można zatrzymać tylko karabinem maszynowym. Skoro europejskie wojsko boi się strzelać do nielegalnych, siłowo napierających na granice Europy imigrantów, no to wiadomo, że Europa umrze.
Calder
7 miesięcy temu
Najmądrzejsi politycy z Brukseli powierzyli za parę euro bezpieczeństwo własnych krajów Turkom. Co trzeba mieć w głowie żeby robić takie rzeczy?
ip123
7 miesięcy temu
A na pokaz dzieci i kobiety. Panowie dołączą poza fotografią.
bCZHabqj
Wicia
7 miesięcy temu
A na kogosz oni idą? Na nas tatko na nas!
Dsa
7 miesięcy temu
Turkowowie po raz kolejny wykiwali Europe.
cvad
7 miesięcy temu
jak najszybciej zamknac granice POLSKI
CNNNC
7 miesięcy temu
To nastepne zmiany na miare Rewolucji Pazdziernikowej 1917 . Te same sily , te same Leniny . Komunizm pochodzi z Niemiec , a nie mze Wschodu . Lenin byl niemieckim agentem finansowanym przez Niemcy
onz
7 miesięcy temu
bojkotować wyjazdy do turcji. odcięcie agresora od pieniędzy jest najlepszym rozwiązaniem
teodor
7 miesięcy temu
my jako naród katolicki możemy ich przyjąć
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić