o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Agnieszka Zawistowska
|
aktualizacja

Szpiedzy z Południa: Korea Płn. szykuje się do nowych testów nuklearnych. Kim Dzong Un wyjątkowo aktywny

48
Podziel się

Tajne służby z Korei Południowej wykryły działania w bazie Punggye-ri.

Szpiedzy z Południa: Korea Płn. szykuje się do nowych testów nuklearnych. Kim Dzong Un wyjątkowo aktywny
(flickr.com, driver Photographer)
bDezgpqZ

Eksperci odnotowali ożywioną aktywność w bazie nuklearnej Korei Północnej. Oznacza to, że najpewniej trwają przygotowania do nowych testów rakietowych. Co ciekawe, baza Punggye-ri uległa rzekomo uszkodzeniu we wrześniu, a potem zawalił się tunel i zginęło 200 pracowników. Mimo to szpiedzy z Południa przekonują, że baza jest już gotowa do dalszych prób nuklearnych - specjalnie na życzenie dyktatora, Kim Dzong Una.

W Punggye-ri zarejestrowaliśmy duże liczby pojazdów wojskowych. Wszystko wskazuje na to, że Korea Północna chce testować swoje zminiaturyzowane głowice jądrowe – twierdzi Narodowa Agencja Wywiadu Korei Południowej.

I dodaje, że Kim Dzong Un prawdopodobnie *nakazał już odzyskiwanie nuklearnych prętów paliwowych * w elektrowni Yongbyon. Według agencji prasowej Yonhap mają one posłużyć do produkcji broni atomowej.

bDezgprb

Wyciek tych informacji zbiegł się w czasie z wydanym przez meteorologów ostrzeżeniem o promieniowaniu. To może wkrótce dotrzeć nad Japonię i jest efektem zawalenia się tunelu w bazie nuklearnej w zeszłym miesiącu.

Można przypuszczać, że Korea Północna przeprowadziła te testy specjalnie w dniach, kiedy wiały lekkie wiatry, żeby ewentualne promieniowanie nie wydostało się poza jej granice i pozostało niezauważalne dla reszty świata – twierdzi Dr Joel N Myers, założyciel i prezes AccuWeather.

Zmiana pogody może być brzemienna w skutkach. Nasilenie wiatrów północnozachodnich na przestrzeni kilku następnych dni może spowodować rozprzestrzenienie się promieniowania nad Morzem Japońskim i wyspami. W tym wypadku zagrożenie dotyczy Hokkaido oraz wysuniętej na północ Honsiu, ale możliwe jest również wystąpienie promieniowania na południowych obszarach w ten weekend.

bDezgprh

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDezgprC
KOMENTARZE
(48)
peter
3 lata temu
Gęba wieprzka. Tylko na rożen się nadaje. Głodny naród wrąbie razem z pióropuszem.
Toja:
3 lata temu
KDU wygląda jak napompowany manekin. Szkoda że nim nie jest. bo wystarczyła by szpilka i nastąpiła by pssssssssssssy i było by po KDU.
max
3 lata temu
"Kim Dzong Un wyjątkowo aktywny" mam nadzieje że od tej aktywności kolejnych Kimpsycholi nie powstanie :P
bDezgprD
Feliks
3 lata temu
Kim musi się śpieszyć, nim mu Ameryka demokrację wprowadzi.
ale ubaw
3 lata temu
amerykanie maja 8000 nuklearnych ladunkow, prowadza wojny w kilku miejscach na swiecie, dokonali ponad 1000 prob atomowych i rzucili atomowe bomby na dwa kilkusettysieczne miasta.....ale jakos o "AKTYWNOSCI" bandyckiego usa nikt nie pisze.
Najnowsze komentarze (48)
dudek
3 lata temu
Kim Dzong Un kontra Tramp - obaj mają odjechane czupryny......najpotężniejsza żółta zaczeska contra czarny tupecik....
6u66
3 lata temu
dlaczego go nie odszczelą ... jedna tabletka i po sprawie
Www
3 lata temu
Jak sekretarz kim wsadzi te prety spowrotem do elektrowni i zajmie się życiowymi rzeczami to może kiedys olympiade w pjongjangu obejrzymy jak w seulu w '88. A tak bomba wybuchnie wiatru narobi i co z tego
Koniec z amer...
3 lata temu
Wreszcie znalazł się odważny człowiek taki jak Kim Dong Un który zrobi porządek z tą amerykańska krainą zła która ciągle wsadza nos w nieswoje sprawy i myśli że jej wszystko wolno, wreszcie Korea utrze nosa tej wstrętnej dzikiej ameryce od której latami rozprzestrzenia się do europy zło.
:)
3 lata temu
i to jest powód, dlaczego za parę lat do pracy w nocy i w kopalniach na całym świecie zatrudniani będą pracownicy z Korei Północnej. Będą świecić samoczynnym światłem w ciemnościach i dzięki temu będą mieć przewagę nad pracownikami z Ukrainy.
xxxxx
3 lata temu
Hitlera i Stalina też nikt w odpowiednim czasie nie zlikwidował. Może by tak świat się obudził ???
nn
3 lata temu
I to jest morda polityka? Wariata!
klakier
3 lata temu
Przecież to nic dziwnego, że Korea Pn. szykuje się do obrony, Kraju, przecież wczoraj lotnictwo USA testowało u brzegów - granic,Korei Pn, atak na ich państwo.
bDezgprv
JR
3 lata temu
Nieszczęście z tą Koreą Płn. Ryzyko napromieniowania duże. W takiej sytuacji wyjazd na olimpiadę jest tez dużym ryzykiem. Zdrowie jest ważniejsze niż nawet jakieś sukcesy.
O.RydzykzToru...
3 lata temu
A co to za flagi w tle?
Dyzio
3 lata temu
Puci puci, grubasku.
zosia
3 lata temu
głód zaraz budiet w posce
blee
3 lata temu
Jak wiatr o kierunku północno zachodnim z Korei Północnej moze zagrażać Japonii?
Adler
3 lata temu
A za Kimem biały orzeł, choć jego kształt jak logo rządu Niemiec
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić