Grzegorz Burtan
Grzegorz Burtan| 

Ta kobieta nie istnieje. Kolejny prezenter ze sztucznej inteligencji

30

Żeby zostać prezenterem, potrzebna jest aparycja, dobry głos i setki godzin ćwiczeń nad jego intonacją. Można zrobić też jak w Chinach i zamiast zatrudniać nowego pracownika, powierzyć prezentację ramówki sztucznej inteligencji. Której nie da się odróżnić od kobiety.

Prezenterka powstała z AI
Prezenterka powstała z AI (Youtube.com)

Serwis informacyjny Xinhua, będącym odpowiednikiem TVP, zaprezentował nowe wzmocnienie swojej kadry prezenterskiej. Xin Xiaomeng, bo tak nazywa się "dziennikarka" jest efektem współpracy kanału oraz wyszukiwrki Sogou. I choć nie jest pierwszą prezenterką, która nie jest żywą osobą, to jest pierwszą żeńską "skórką" na sztuczną intelegencję prezentującą wiadomości.

Xinhua wprowadziła do swojej ekipy prezentera z AI jeszcze w listopadzie. Wtedy przedstawiono dwóch męskich prezenterów. Od tamtego czasu przedstawili poprowadzili 3,400 wydań wiadomości i zaliczyli 10 tysięcy minut czasu ekranowego. Imponujący wynik, ale z drugiej strony nie muszą jeść, pić, spać i odpoczywać.

Xinhua zapewnie nie zatrzyma się na tym etapie i będzie dołączać kolejnych wirtualnych prezenterów. Prawdziwy czy nie, nie ma nic gorszego w telewizji niż opatrzona twarz.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić