Tadeusz Rydzyk wpadł w złość. "Jan Paweł II jest wymazywany!"

1688

Ojciec Tadeusz Rydzyk twierdzi, że w Polsce wymazuje się pamięć o Janie Pawle II. Przypomniał, że w tym roku mija sto lat od narodzin Jana Pawła II, i wyraził ubolewanie, że bardziej niż dziedzictwo papieża liczą się dzisiaj, jego zdaniem, studia genderowe.

O. Tadeusz Rydzyk jest zdania, że wymazuje się pamięć o Janie Pawle II.
O. Tadeusz Rydzyk jest zdania, że wymazuje się pamięć o Janie Pawle II. (East News, Marek Maliszewski/REPORTER)

O. Tadeusz Rydzyk powiedział, że "w naszych czasach jest jakieś zaprzeczenie rozumu". W sobotę wystąpił na założonej przez siebie Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, gdzie odbywała się konferencja "Perspektywy dla polskiego rolnictwa".

Akurat jest 100 lat od urodzin Jana Pawła II. Zobaczcie państwo – wymazują Jana Pawła II. Wymazują! I w Polsce znajdują się już tacy. Na uczelniach, może mnie słyszy ktoś, od kogo zależą uczelnie, są, o zgrozo – studia genderowe. No co to jest? To wprowadzanie w nienormalność, wbrew naturze – mówił o. Tadeusz Rydzyk.

To się zawsze nazywało "zboczenia"! Ale studia genderowe... Na to dają pieniądze Polacy, katolicy też! Ale nie ma dziedzictwa Jana Pawła II, największego z rodu Słowian, Polaków. Dlatego, że może w sutannie? – dodał.

Zobacz też: Ojciec Tadeusz Rydzyk przyznał, na kogo głosował. "To niedopuszczalne"

O. Tadeusz Rydzyk obwinia "pieniądze i chucie"

Podczas konferencji założyciel uczelni podkreślił, że "bez Pana Boga nic nie będzie". Zwracając się do zgromadzonych, zaznaczał, że "przyświeca nam wiara, rozum, ojczyzna".

Rozmawiam z różnymi ludźmi i niedawno rozmawiałem z takim człowiekiem, który wie, co to są przestępcy. I pytam się go: jak można do tego dojść, do takiej perfidii? A on mówi: proszę ojca – pieniądze i, najkrócej mówiąc, chucie. Ludzie żyją teraz. Liczy się tylko teraz, moc wrażeń itd. I nic dalej. Proszę państwa, tym bardziej dziękuję wam – oznajmił o. Tadeusz Rydzyk.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić