Tajemnicza choroba skóry nowym objawem koronawirusa

93

Lekarze odkryli, że koronawirus może mieć nowy objaw. Jest nim boląca i swędząca skóra na stopach, a także mocne zaczerwienienie palców. Podobne schorzenia zgłosiło już kilkadziesiąt pacjentów, u których wykryto śmiertelnego wirusa.

Objawy koronawirusa. Do listy dodano kolejny
Objawy koronawirusa. Do listy dodano kolejny (Getty Images)

Nowe objawy zauważono u kilkudziesięciu pacjentów w Stanach Zjednoczonych. Skóra na ich palcach u stóp zrobiła się zaczerwieniona, pojawiło się także swędzenie i pieczenie.

Dermatolodzy ogłosili, że to schorzenie może mieć powiązanie z koronawirusem. Doktor Amy Paller z Northwestern Medicine, twierdzi, że widziała około 30 takich przypadków i zdaje sobie sprawę, że w całym kraju jest ich więcej.

Nie wiemy na pewno, czy jest to związane z COVID-19, ale kiedy objaw jest tak powszechny w czasie pandemii i występuje u osób, które przechodzą chorobę bezobjawowo, albo są nią lekko dotknięte, to wydaje się, że to zbyt duży zbieg okoliczności. To może być manifestacją wirusa u pacjentów w grupie wiekowej 20+ - powiedziała dla NBC Chicago.

Zobacz także: Nieprzewidziane skutki koronawirusa. Skóra lekarzy zmienia kolor

Lekarz dodaje, że to może być także oznaka powrotu do zdrowia. U wielu pacjentów swędzenie i zaczerwienie skóry zanikało wraz z innymi objawami, jakie występują podczas zakażenia. Ponadto nie udało się powiązać nowych objawów z żadną inną chorobą znaną dermatologom.

Objawy COVID-19 są wciąż odkrywane. Początkowo wiadomo było, że u zakażonych występuje uporczywy, duszący kaszel i gorączka. Niedawno do tej listy dodano utratę smaku i zapachu oraz nasilone bóle brzucha. Francuscy naukowcy są przekonani, że koronawirus powoduje szereg chorób skóry m.in. pokrzywkę, bolesne rany, zaczerwienienia i stan przypominający łagodne odmrożenia.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić