REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 11 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Dagmara Smykla08.07.19 (10:02)

Tajemnicze filary światła. Zjawisko na niebie budzi strach wielu ludzi

Filary czy też słupy światła pojawiły się na niebie na niecałe pół godziny. Niezwykłe zjawisko ma już zwyczajową nazwę wśród mieszkańców Filipin i obrosło w przesądy.
@cughmille / twitter.com

Filipińczycy dzielą się hipnotyzującym widokiem. Mieszkańcy archipelagu Sulu w południowo-zachodniej części Filipin udostępniają w internecie zdjęcia niezwykłego zjawiska. Kilkanaście słupów światła utrzymywało się na nocnym niebie przez prawie pół godziny.

Według lokalnych mediów to nie pierwszy taki pokaz. Tajemnicze światła pokazały się mieszkańcom Sulu już drugi raz w tym roku. W zeszłym mogli je podziwiać kilkukrotnie. Zjawisko ma już nawet swoją nazwę zwyczajową: Lansuk-Lansuk, czyli "świece".

REKLAMA

Według wielu osób światła mają przekazać wiadomość. Niektórzy miejscowi uważają zobaczenie Lansuk-Lansuk za zły omen. Inni sądzą, że widok przyniesie szczęście podziwiającym go ludziom. Młodsze pokolenie ma kilka teorii wyjaśniających tajemnicze zjawisko.

Widzieliście filary światła w Sulu? To prawdopodobnie tylko Asgardczycy migrujący na Ziemię swoim statkiem kosmicznym - spekuluje Sebastian of House Calaguas.

Naukowcy sprowadzają internautów na ziemię. Filary światła to dosyć częste zjawisko atmosferyczne. Ma miejsce, kiedy na dużych wysokościach w atmosferze Ziemi pojawią się cząstki lodu. Te małe lodowe kryształy odbijają promienie słońca, księżyca lub sztuczne miejskie światła.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz też: Tajemnicze światło na Marsie

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij