Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Albert Kamiński
|
aktualizacja

Tak będzie wyglądać III wojna światowa

124
Podziel się:

Aktywność militarna reżimu Kim Dzong Una jest niebezpieczna dla regionu Azji Północnej - powiedział japoński analityk, prof. Narushige Michishita. Jednocześnie nie sądzi, by Rosja i Chiny włączyły się do ewentualnego konfliktu.

Tak będzie wyglądać III wojna światowa
(flickr.com, Mark Holloway)

Specjalista uważa, że państwa te będą się trzymały z dala od Półwyspu Koreańskiego. Ekspert ds. bezpieczeństwa w National Graduate Institute for Policy Studies w Tokio twierdzi, że państwom by się to nie opłacało, ponieważ na dłuższą metę poniosłyby zbyt duże straty.

Profesor uważa, że włączyłyby się do walki pod koniec konfliktu. Ograniczyłoby to straty. Chiny i Rosja mogłyby wejść do Korei Płn., aby zdobyć wpływy w regionie, ale dopiero gdy Stany Zjednoczone i inne państwa wystarczająco by ucierpiały.

To byłby najprostszy sposób maksymalizacji korzyści - powiedział specjalista z zakresu bezpieczeństwa.

Ekspert widzi jednak zagrożenie gdzie indziej. Uważa, że w czasie zaangażowania Stanów Zjednoczonych w potencjalny konflikt, Chiny mogą wykorzystać sytuację i przypuścić inwazję na Wyspy Sengkaku, skupisko niezamieszkanych wysepek kontrolowanych przez Japonię na Morzu Wschodniochińskim.

Korea Północna przeprowadziła w niedzielę kolejną próbę rakietową. Tym razem rakieta balistyczna przeleciała ponad 700 km. Sytuacja postawiła rosyjskie wojsko na nogi, ponieważ rakieta spadła zaledwie 100 km od dowództwa rosyjskiej Floty Pacyfiku.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

KOMENTARZE
(124)
Inna ...
5 lata temu
Nie ... Nie ... Prosze ... Będe Przez Was Sobie Wmawiać To Co Mama :(
bbb
5 lata temu
Antoni zakupi kilka bombowych latawców i balony dla pis-u aby mieli czym uciekać w razie wojny
a.
5 lata temu
Wojna już jest. Tylko głupcy tego nie widzą.
lolo
5 lata temu
My chcemy wojne ,my chcemy wojene!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Wp kiedy podacie date rozpoczecia
reyui76ol8p;
5 lata temu
Mam pytanko--Pale to robisz z polykiem czy bez
bolanda
5 lata temu
Precz z III wojną światową !!!
dsffdg
5 lata temu
Kim strzela do Ruskich ,albo w ogóle nie wie gdzie strzela ,może ma zeza.
ede
5 lata temu
Czego się bać mamy armie OT , a Antek ucieknie jak ze Smoleńska.
jasio koniobi...
5 lata temu
My się wojny nie boimy, bo chroni nas Przenajświętsza Panienka z łaski Ducha świętego i za wstawiennictwem błogosławionego Jana Pawła, Głódzia, Dziwisza i bazyliki w Licheniu.
marko
5 lata temu
to był opis 3 wojny światowej ?wszystkie tytuły mają sie nijak do artykułów..masakra.nigdzie już nie można poczytać o czymkolwiek na przyzwoitym poziomie..klepią wszędzie głupoty ,zeby wchodzić i być atakowanym przez reklamy..
Polaktobrzmij...
5 lata temu
Przeczytałem wpis elfa. Jesteśmy niestety w dużej części krajem ksenofobów. Żydów przed wojna, w czasie wojny i po wojnie tępiliśmy. Czemu - bo zabili Chrystusa.Oczywiście się do tego nie przyznamy - pamiętacie reakcję na Jedwabne ? Uchodźców nie przyjmiemy, bo władza gra naszą ksenofobią .zamiast zrobić z nas Europejczyków. Wrogość do żydów i tzw. obcych wyssaliśmy (z mlekiem matki)
abcxyz
5 lata temu
Korea Płn, to tylko pretekst by aj waj rozmieścili systemy antyrakietowe (skierowane głównie przeciw Chinom) w Korei Poł., i tylko taki był powód całego zamieszania z Koreą Płn. Natomiast III wś na pełną skalę nigdy nie rozpocznie się (w skali mikro i krótkotrwały zatarg, być może). Z najprostszego powodu, wyścig w zakresie najnowocześniejszego uzbrojenia został przez aj waj przegrany. Zostały mu jeszcze resztki ekonomii i media, które podtrzymują mit o potędze. Jednak już wkrótce to wszystko rozsypie się w pył, być może nawet bez jednego większego bum. I dobrze niech diabeł idzie do piekła, gdzie jego miejsce. Narodzi(ł) się nowy człowiek, i on ostatecznie zostanie Panem tej Ziemi. Karta neandertalczyka zostanie ostatecznie zamknięta.
KO-KO-68
5 lata temu
OTO WYPOWIEDZI KTORE Z WOJSKIEM NIE MAJA NIC -TEN LOTNISKOWIEC USA KTORY PODPLYNOL DO K.P POSADA TAKI ARSENAL NUKL.ZE Z KOREI PN. W CIAGU 5 MIN OD ODPALENIA RAKIET ZROB I SIE PUSTYNA BEZ ZYCIA,I JESZCZE 16 SZTUK OKRETOW PODWODNYCH-CO MOZ ZROBIC K.P DLA USA NIC
maruda
5 lata temu
III wojna już trwa i zaczęła się w byłej już Jugosławii !
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić