Wróć na
Radosław Opas
Radosław Opas
|
aktualizacja

Terroryści ISIS wykonali egzekucję. Nie pomogły błagania

205
Podziel się

Władze międzynarodowej organizacji Action Against Hunger poinformowały, że dżihadyści związani z ISIS dokonali egzekucji 4 działaczy należących do ich stowarzyszenia. Wszyscy zostali uprowadzeni w lipcu. W niewoli islamskich bojowników w Nigerii wciąż pozostaje jedna osoba.

Terroryści ISIS wykonali egzekucję. Nie pomogły błagania
(youtube.com)
bCNjQPSd

Aktywiści zostali straceni. Egzekucję przeprowadzili członkowie Zachodnioafrykańskiej Prowincji Państwa Islamskiego (ISWAP). Przedstawiciele Action Against Hunger ogłosili w oświadczeniu, że wśród zabitych znajdowały się 4 z 6 porwanych 18 lipca osób. Wszyscy zamordowani byli narodowości nigeryjskiej. Pojmanie miało miejsce w pobliżu miasta Damasak.

Działacze potępili atak. Władze organizacji twierdzą, że mordu dokonano pomimo wcześniejszych apeli o uwolnienie zakładników. Jednocześnie domagają się też „natychmiastowego wypuszczenia Grace”, pracownicy pozostającej nadal w niewoli – donosi Deutsche Welle.

Action Against Hunger przypomina, że jakikolwiek atak na pracownika pomocy humanitarnej szkodzi ludności cywilnej – czytamy w opublikowanym oświadczeniu, którego autorzy podkreślają, że zabici zakładnicy zostali porwani podczas wykonywania misji.

bCNjQPSf

Zobacz też: Wywiad z liderem ISIS. Wstrząsające, co ma do powiedzenia światu

ISWAP to odłam Boko Haram. Zmilitaryzowana organizacja ekstremistycznych islamistów działa na terenie Nigerii i domaga się wprowadzenia prawa szariatu we wszystkich 36 stanach kraju. Szacuje się, że przez 10 lat istnienia Boko Haram życie straciło około 30 tys. ludzi, dodatkowo ponad 2 mln osób musiało opuścić swoje domy z powodu prześladowania.

bCNjQPSl

Action Against Hunger to organizacja humanitarna powstała w 1979 roku. Jej celem jest walka z problemem głodu na świecie. Do założycieli stowarzyszenia należą francuscy lekarze, naukowcy, dziennikarze i pisarze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCNjQPSG
KOMENTARZE
(205)
Ja.
8 miesięcy temu
Z fanatykami się nie dyskutuje. Fanatyków trzeba zabijać. Niezależnie od tego, do jakiej religii się przyznają. Bo tak naprawdę z żadną nie mają nic wspólnego.
ZAGŁOBA
8 miesięcy temu
tYLKO GŁUPI MOŻE DO NICH ALELOWAC =DO NICH BEZ LITOSCI NALEZY STRZELAC BO NIC INNEGO DO TYCH ZBRODNIAZY NIE DOCIERA=NAWET TU W CYWILIZOWANYM SWIECIE SZYKUJAC ZAMACHY TERRORYSTYCZNE JAK ICH ZŁAPIA TO DAJA IM ŻREC I WYGODNE CELE=PRZECIEZ TO JEST CHORE=??
Yale
8 miesięcy temu
W ten sposób wyznawcy islamu uczcili Boze Narodzenie.Taka muzulmanska tradycja.
bCNjQPSH
proste jak dr...
8 miesięcy temu
W każdym stadzie jest tak, że jak jakiś osobnik zaczyna niszczyć stado to stado go zagryza dlatego szkoda czasu i atłasu dla takich osobników. Trzeba odstrzelić od razu. Tu żadne kary nie pomogą. Wyłapać i odstrzelić natychmiast. Kiedyś żaden władca się nie certolił, od razu czapa. Więzienia były tylko dla tych, których władca mógł jeszcze potrzebować. Dlatego ludzkość przetrwała i odniosła sukces rozrodczy.
kajko
8 miesięcy temu
Islam to sekta ludobójcza. Allah to rasista.
Najnowsze komentarze (205)
asd
4 miesiące temu
TA banda zwana ISIS wzięła przykład od Donalda Trupa to przykłady USA oni szkolą ich na tak zwanych misjach
HUZAR
7 miesięcy temu
tylko metoda PIERWSZEM RZECZPOSPOLITEJ,,NA ZYWO,,,,TV,,
cynik
7 miesięcy temu
Przestańcie nareszcie nazywać tych bandytów bojownikami.
Pharo
7 miesięcy temu
sezamie otwórz się...a masz stówkę...za milion bym chciał
Pastor
7 miesięcy temu
Czemu? Bo Antychryst zrobił wszystko .. Lecz Jezus Chodził po tej ziemi..I nawet nikt go na oczy nie widział..
Białas
7 miesięcy temu
75% ludzi jest w tych czasach chorymi psychicznie...za 75 lat..świat upadnie na dno..pomyśl zanim uderzysz..bo to udowadnia nauka...jeszcze jest czas
Alla
7 miesięcy temu
jeśli ta organizacja...czyni to co oni...spadają samoloty,szaleją kataklizmy..ludzie umierają...ludzie sami sobie sprowadzili na siebie Te i inne czeluści piekielne...Ale przecież mają papiezy,królów...Zwykły kowalski taki jak Polak ..na fron na pierwszą linię...w sumie...to...za 10 tys lat nic się nie zmieni... Walka w szlachetnym celu...może zostac zakończona...Jeśli władza Antychrysta się skończy...Pedofil będzie robił za psa...A żołnierz będzie premierem...Widzisz...więcej ofiar...Wielu z nich są gorsi niż najgorsi...Prawda...To Pan ukrzyzowany...Ale co z tego...Kosmita przecież potrafi wykrzywiać...
Czerwony
7 miesięcy temu
W świetle wydarzeń...czyniących wielkie dobro... Polska ma odległe miejsce...bez obrazy...Ale jedyne zwycięstwo to zwycięstwo Boga
bCNjQPSz
Niebieski
7 miesięcy temu
uwaga na ko-menty...bo walka z wrogiem...może skutkować bratobójstwem...no czekam...Ty Rasistowska żmijo
czuj duch
7 miesięcy temu
C E N Z U R A ????????????????????????????????????????????????????
czuj duch
7 miesięcy temu
Kazdy fanatyzm powinien wlasnie teraz ,w XXI wieku byc bezwglednie neutralizowany wszelkimi dostepnymi srodkami.
judkiwon
7 miesięcy temu
widzę że mosad ze swoim ISIS przeniósł się do Afryki
Gość
7 miesięcy temu
Tam trzeba wybić bezwzględnie wszystkich muzułmanów i będzie spokój.Na całą prowincję zrzucić bombę wodorową i po sprawie.Nawet wojska tam nie wysyłać by niepotrzebnie nie ginęło.
DJGIFH5N
7 miesięcy temu
NEW WORLD ORDER JEST JUŻ BLISKO
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić