Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Bartosz Nowak
|

To będzie przełom! Tabletka mająca zastąpić ćwiczenia

15
Podziel się:

Brzmi to zbyt dobrze, żeby było prawdziwe, ale amerykańscy naukowcy opracowali tabletkę, która jest w stanie oszukać organizm i sprawić, że mięśnie będą się czuły tak, jakby dopiero odbyły trening.

To będzie przełom! Tabletka mająca zastąpić ćwiczenia
(Pixabay.com)

To może być przełom. Tabletka ma aktywować receptory kontrolujące metabolizm mięśni. Ma to z kolei "włączyć" geny aktywowane podczas ćwiczeń, nawet kiedy w rzeczywistości nie będziemy nic robili. Ma to być przede wszystkim pomoc w walce z cukrzycą i nadwagą dla osób niezdolnych do pójścia na siłownię.

Leniwi też mogą na tym skorzystać. Wielu marzy o "magicznym" środku, który pozwoli na odchudzanie bez ćwiczeń. Jeśli ten faktycznie będzie działał, to można będzie "przypakować" bez wychodzenia z domu.

Podobny produkt został stworzony już wcześniej. Australijscy naukowcy w zeszłym roku stworzyli lek działający na podobnej zasadzie: utrzymuje właściwe geny cały czas aktywne, co wpływa na spalanie tłuszczu, ale także polepsza ciśnienie krwi i obniża poziom cukru we krwi - czyli niektóre zalety ćwiczeń.

Dostali na badania bardzo dużo pieniędzy. Amerykanie mają nadzieję stworzyć produkt bardziej skuteczny od Australijczyków, na co dostali granty w wysokości 4 mln dolarów - informuje "Daily Mail".

Lek ma jeszcze większy potencjał. Udowodniono już, że w pewnym stopniu zastąpić może ćwiczenia fizyczne. Jest jednak jeszcze szansa, że tabletki da się wykorzystać przy leczeniu dystrofii mięśni. Badania w tym temacie będą częścią projektu.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(15)
haha
6 lat temu
hahaha 1.04 haha
haha
6 lat temu
No tak, a w Polsce i tak byłby nie dostępny, bo w Polsce jak w lesie. Jak coś działa, to raz dwa trafia na listę środków zakazanych do sprzedaży.
Legolas
6 lat temu
No ale zamiast pakować te pieniądze w badania nad lekami na raka,hiv,cukrzycę ,stwardnienie rozsiane i wiele innych to wydają kase na bzdury !
jbox-er
6 lat temu
szkoda ,że nie ma tabletki by mózg się rozrastał
Beton
6 lat temu
Haha! To teraz karki będą do apteki latać, zamiast na siłkę :-)) Jeszcze niech wymyślą bezigłową drukarkę do tatuażu, żeby Zenek z Mietkiem cierpieć nie musieli.
xtx
6 lat temu
Problem w tym, że większa masa mięśniowa to większe zapotrzebowanie w tlen a płuca, serce, żyły i tętnice bez ruchu się nie rozrosną i nie dostosują a nieprzystosowany układ krwionośny może po prostu nie wydolić...
Król
6 lat temu
Ściema pewnie jak zawsze haha
Mnich
6 lat temu
A co z penisem? Też rośnie!
ale
6 lat temu
to po co pakować jak nie wychodzić z domu ?
ja
6 lat temu
tylko ze tabletka nie daje siły
cyklon b
6 lat temu
Ciekaw czy na drugi dzień,zakwasy będą :)
to ja
6 lat temu
Szkoda, że w artykule nie podano żadnej nazwy. Wtedy wiedziałbym o czym czytam.
super
6 lat temu
Bierzesz tabletkę i jesteś zmęczony .
Mikołaj
6 lat temu
3 kilo poproszę!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić