Bartosz Nowak| 

To dlatego kobiety odmawiają seksu oralnego

92

Kobiety często odmawiają seksu oralnego od partnerów, chociaż w ten sposób zmniejszają swoje szanse na przeżycie orgazmu. Naukowcy chyba wiedzą, dlaczego tak się dzieje.

To dlatego kobiety odmawiają seksu oralnego
(kicsiicsi/iStock)

Kobiety unikają seksu oralnego, żeby nie odwzajemnić "przysługi". Do takich, nieco szokujących, wniosków po zbadaniu 800 osób różnej orientacji doszli naukowcy z kanadyjskiej uczelni St. Francis Xavier University. Poddani badaniu mężczyźni chcieliby nawet częściej oferować seks oralny swoim partnerkom, te jednak im na to nie pozwalają.

W ten sposób zamykają przed sobą drogę do częstszych orgazmów, ponieważ prowadzi do nich właśnie kombinacja seksu oralnego i waginalnego - czytamy w medialdaily.com.

Co motywuje mężczyzn oferujących partnerce seks oralny? Naukowcy są zdania, że niektórzy po prostu lubią to. Wielu jest jednak takich, którzy właśnie liczą na odwzajemnienie aktu ze strony kobiety. Sądzą, że proponując cunnilingus, "zachwycone" kobiety będą chciały się rewanżować. Tak się nie dzieje, bo kobiety bojąc się ukrytych zamiarów nie chcą czuć się zobowiązane i grzecznie dziękują.

Co ciekawe, problem ten nie występuje w związkach osób tej samej płci. Badanie wykazało, że zarówno kobiety jak i mężczyźni w związkach homoseksualnych mogą pochwalić się zdecydowanie większą ilością stosunków oralnych niż pary heteroseksualne. Powodem tego może być po prostu wynikające z samodzielnej eksploracji większe doświadczenie w skutecznym zaspokajaniu taką formą seksu.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić