Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Albert Kamiński
|

To dlatego w samolocie jest tak pieruńsko zimno

16
Podziel się:

Jeżeli narzekasz na zimno na pokładzie samolotu, to przestań. Niska temperatura to celowy zabieg, który ma chronić twoje życie i zdrowie.

To dlatego w samolocie jest tak pieruńsko zimno
(iStock.com, kasto80)

Przejmujący chłód na pokładach samolotów utrzymywany jest dla naszego bezpieczeństwa. Według ASTM International, organizacji zajmującej się opracowywaniem wszelkiego rodzaju norm i standardów, niska temperatura powstrzymuje ludzi od utratu przytomności spowodowanej hipoksją (niedotlenieniem) - pisze "Metro".

Niedotlenienie to najczęstsza przyczyna omdleń na pokładzie. Jego powodem jest ograniczona wentylacja płuc wywołana poruszaniem się samolotu, sennością oraz napięciem ścian żołądka i jelit. Sprzyja temu właśnie wysoka temperatura w kabinie.

Przewoźnicy, chcąc uniknąć utraty przytomności przez pasażerów, wybierają zimno. Linie lotnicze zdają sobie sprawę, że pasażerowie marzną, dlatego niemal zawsze oferują dodatkowe koce. Mimo wszystko, lepszy pasażer zmarznięty na pokładzie niż nieprzytomny.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(16)
gimnazjalista
5 lata temu
pieruńsko zimno- nie używaj gimbusie nieznanych Tobie wyrazów
nielot
5 lata temu
kolejny super artykuł. Kabina samolotu jest hermetyczna więc trudno mówić o nietlenieniu. Ogrzewanie to zwiększone zużycie paliwa, więc przewoźnicy oszczędzają. pozdrawiam
Ola
5 lata temu
Nie raz jest tak duszno , ze zemdlec mozna.
Burak.
5 lata temu
Dlatego ja nie korzystam z samolotów i swoim obniżonym BMW z 1987 r nisko latam nad autostradą żeby łapać dużo tlenu.
osa
5 lata temu
no może na długich dystansach ale te do 4-5 h to powinno być normalnie 21 stopni - to tak akurat temperatura ani zimno ani gorąco .
Niesławny
5 lata temu
I co z tego celowo tez jest obniżone i to znacznie ciśnienie w kabinie na dużych wysokościach ma to zapobiec zbyt dużej różnicy ciśnień podczas gwałtownej dekompresji lecicie tak sobie na 11000m i nawet nie wiecie ze cisnienie wk Aninie macievtakue jak na szczycie mont blanc jak sprawdzić ? Pusta butelka nagle robi się twarda jakby był gaz a paczki czipsów pęcznieją chyba ze są dziurawe to samo dzieje się również z implantami piersi które mogą się powiększać i wydawać dźwięki
Samolocik
5 lata temu
Ale bzdura !!! " linie lotnicze zdają sobie sprawę , że pasażerowie marzną ,dlatego niemal zawsze oferują dodatkowe koce " . A ja się pytam , jakie zadanie ma koc ? i odpowiadam !!! koc ma za zadanie ogrzać ciało człowieka !!! więc sami sobie zaprzeczają tymi pierdołami .
Bolek
5 lata temu
Szkoda mi takich ludzi. Całe życie zbierają szmal,a na końcu z przepracowania przekręcają się na zawał albo coś innego. Rodzinka zabiera forsę i wydaje na wycieczki,a ten co zbierał gryzie glebę😀 Życie ma się jedno, trzeba czasem zaszaleć!
Goliat
5 lata temu
Dobry ten artykuł szkoda że na ten wysokości co leci samolot w atmosferze jest -20 stopni i dlatego jest tak zimno, przynajmniej tak Mnie uczyli, no ale o2 wie lepiej :)
J
5 lata temu
Ja latam Wizzairem. Zawsze jest ciepło, nie narzekam...
olo
5 lata temu
Nie leciałem samolotem i już nie polecę. Mam zmarznąc i jeszcze za to płacić
c
5 lata temu
W sali operacyjnej panuje temperatura bliska zeru. I to pewnie dla zdrowia, żeby mikroby się nie rozwijały.
>.nick
5 lata temu
Co jest lepsze: dżuma czy cholera?
pytajnik
5 lata temu
czemu szczuple dziewczyny spia z otwarta buzia?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić