To zmierzch samochodów z silnikami Diesla w Europie

76

Wygląda na to, że przynajmniej w Europie zbliża się koniec aut z silnikiem Diesla. Według nieoficjalnych informacji tak przynajmniej myślą w Renault.

To zmierzch samochodów z silnikami Diesla w Europie
(o2.pl/Mateusz Pietruszka)

Wszystko przez coraz bardziej restrykcyjne normy emisji spalin. Sprawiają one, że opracowywanie ekologicznych silników zasilanych olejem napędowym stanie się o wiele za drogie.

*Francuska marka ma już podobno konkretne plany. *Najprawdopodobniej od 2020 roku takie modele jak Clio czy Megane pożegnają się z dieslami w gamie silnikowej.

*Problem z tymi motorami znany jest już od jakiegoś czasu. *Emitują one brudniejsze spaliny niż auta z silnikami benzynowymi. Konieczne jest stosowanie różnego rodzaju filtrów (DPF), których eksploatacja bywa bardzo kłopotliwa i droga. Wprowadzanie kolejnych obostrzeń dotyczących emisji szkodliwych gazów czy cząstek stałych, oznacza konieczność poszukiwania kolejnych rozwiązań technicznych, które raczej nie będą tanie.

Diesle nie mają ostatnio zbyt dobrej prasy. Głównie za sprawą afery Volkswagena, który oszukiwał w testach emisji spalin. Niemiecki koncern musi teraz zapłacić ogromną karę i rozważa zupełne wycofanie aut z tymi silnikami z USA.

Autor: Krzysztof Narewski

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić