Radosław Opas
Radosław Opas| 
aktualizacja 

Tomasz Komenda żąda ogromnego odszkodowania. Tak dużej sumy w Polsce jeszcze nie było

525

Na początku kwietnia do Sądu Okręgowego we Wrocławiu ma zostać skierowany wniosek o odszkodowanie i zadośćuczynienie dla Tomasza Komendy. Jego pełnomocnik podtrzymuje sumę, o jakiej mówiono we wrześniu 2018 r. Niesłusznie skazany będzie domagał się miliona zł za każdy rok więzienia. W sumie walczy o 18 mln zł.

Tomasz Komenda żąda ogromnego odszkodowania. Tak dużej sumy w Polsce jeszcze nie było
(East News, JACEK DOMINSKI/REPORTER)

Około 10 kwietnia do Sądu Okręgowego we Wrocławiu złożymy wniosek o zadośćuczynienie dla Tomasza Komendy. Będziemy domagać się 18 milionów – mówi cytowany przez portal tvn24.pl Zbigniew Ćwiąkalski, obrońca sądowy poszkodowanego.

Tomasz Komenda spędził w więzieniu 18 lat. Został niesłusznie skazany za gwałt i zabójstwo 15-letniej Małgorzaty K., do którego doszło w noc sylwestrową 1996 roku we wsi Miłoszyce. Sąd wymierzył mu karę pozbawienia wolności w postaci 25 lat więzienia.

To, co ze mną robili strażnicy więzienni to - proszę mi wierzyć - jest koszmar. Nie potrafiłbym spojrzeć tym ludziom prosto w oczy - wyznaje 43-letni Tomasz Komenda.

Ponowne śledztwo odmieniło sprawę. Proces Tomasza Komendy od początku zawierał dużo nieścisłości, a dowody obciążające go były dla wielu śledczych wątpliwe. W maju 2018 r. na skutek wyników nowego procesu dochodzeniowego Sąd Najwyższy uniewinnił Tomasza Komendę. Do dzisiaj przeżywa on jednak ogromną traume po pobycie w więzieniu.

Przeżywa stany depresyjne. To nie wszystko. Ostatnio media obiegła wiadomość, że jeden z prawdopodobnych zabójców po trzymiesięcznym pobycie w areszcie został wypuszczony na wolność. A Tomasz Komenda spędził za kratami 18 lat. Nie dostał przepustki, odmawiano mu warunkowego przedterminowego zwolnienia - mówi Zbigniew Ćwiąkalski w rozmowie z portalem rzeczpospolita.pl.

Pojawili się nowi podejrzani. W lutym 2019 roku do Sądu Okręgowego we Wrocławiuwpłynęło oskarżenie przeciwko Ireneuszowi M. i Norbertowi B. Postawiono im zarzut morderstwa i gwałtu młodej dziewczyny. Wciąż poszukiwany jest trzeci sprawca.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz także: Tomasz Komenda o swoich marzeniach po uniewinnieniu. "Dostaję listy matrymonialne"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić