Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Toruń. Patostreamer czeka na wyrok. Chwalił zabójstwo Pawła Adamowicza

39

W Toruniu zakończył się proces Daniela "Magicala" Z., znanego z kontrowersyjnej działalności na platformie YouTube. Patosteamer odpowiadał za wygłoszenie uznania dla zabójcy prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza oraz zniesławienie Jerzego Owsiaka i ojca Tadeusza Rydzyka.

Toruń. Patostreamer czeka na wyrok. Chwalił zabójstwo Pawła Adamowicza
(Youtube.com)

W procesie toczącym się w Toruniu wygłoszono mowy końcowe. Wyrok jeszcze nie został ogłoszony, nastąpi to dopiero 29 stycznia. Prokuratura żąda dla Daniela Z. 4 miesięcy bezwzględnego więzienia i podania informacji do publicznej wiadomości. Dla jego matki śledczy chcą 1,5 roku ograniczenia wolności w postaci prac społecznych, powstrzymanie się od nadużywania alkoholu, zapłaty 500 złotych i przeproszenia Jerzego Owsiaka.

Oskarżony Daniel Z. działał w internecie pod pseudonimem "Magical" i prowadził patostreamy. Policja już dawno wzięła pod lupę jego aktywność. Śledztwa zakończyły się kilkoma zarzutami.

Patostreamer z Torunia publicznie pochwalił zabójstwo Pawła Adamowicza. Na oczach tysięcy internautów wypowiedział słowa:

Ten nożownik... ja jestem za tymi typami.

W tej samej transmisji występowała także jego matka Małgorzata S. Wspólnie obrazili jeszcze Jerzego Owsiaka i ojca Tadeusza Rydzyka. Kilka osób, które to oglądały, zawiadomiło policję.

Zobacz także: Zobacz także: Rocznica śmierci Pawła Adamowicza. "Ten moment nas wzmocnił"

Na pierwszych rozprawach oboje się nie przyznawali i byli bardzo agresywni. Jak informuje serwis pomorska.pl, wielokrotnie pokazywali nieprzyzwoite gesty reporterom i wykrzykiwali przekleństwa oraz sarkastyczne uwagi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić