Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Wojciech Darewicz
|
aktualizacja

Tragiczna śmierć byłego szefa Platformy Obywatelskiej w Olsztynie

195
Podziel się:

Ciało byłego polityka Platformy Obywatelskiej znaleziono nad ranem. Tragedia wydarzyła się w Olsztynie, na terenie kampusu UWM.

Tragiczna śmierć byłego szefa Platformy Obywatelskiej w Olsztynie
(iStock.com)

Ciało byłego szefa Platformy Obywatelskiej w Olsztynie znalazł przypadkowy kierowca. Zaparkował on auto obok pojazdu byłego polityka. Z jego relacji wynika, że ciało Jana T. spoczywało na jednym z siedzeń. W jego rękach znajdowała się broń myśliwska. Do świadka dotarł Super Express.

Na miejscu zdarzenia pracuje policja i prokuratura. Trwają czynności mające na celu ustalenie okoliczności zdarzenia. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich. Jak dowiedziała się Gazeta Wyborcza, przy zwłokach znaleziono list pożegnalny.

Kariera polityczna. W strukturach PO działał od 2006 roku. Wcześniej znany był w Olsztynie jako biznesmen i restaurator. Szybko wspinał się po szczeblach kariery wchodząc do rady miasta i zarządu władz powiatowych PO. Był bliskim współpracownikiem byłego wiceprezydenta miasta Tomasza Głażewskiego. Jan T. ostatecznie rozstał się z polityką w 2016 roku. Miał dosyć wewnętrznych sporów w partii.

Był jaskrawą postacią. Mieszkańcy Olszytna pamietają, jak przebierał się, by promować swoją restaurację. Głośno było o nim, gdy wziął w obronę lokalną gastronomię, na którą narzekała Magda Gessler. Pamietane są również kontrowersja, jakie budził walcząc z zakazem parkowania w zabytkowej części Olsztyna.

Gdzie szukać pomocy? Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 800 70 2222 całodobowego Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie. Możesz też napisać maila lub skorzystać z czatu, a listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz TUTAJ.

Zobacz także: Zobacz także: Wypadek w Olsztynie
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(195)
J.....
2 lata temu
Skoro broń myśliwska,to raczej długa, Ciekawe,pewnie strzelił sobie kilka razy w plecy,z dużej odległości... Już tak było.
Tusk odda pie...
3 lata temu
Seryjny samoboj czysci platfe przed wyborami.
VON TUN BUM S...
3 lata temu
JAK PAERMO A TO DOPIERO POCZATEK CIEKAWE KIEDY SZREKU W KOLEJCE
Yupi
3 lata temu
Zanim zaczniesz komentować - pomyśl że Twoje wpisy czyta teraz Jego żona oraz Dzieci... Jego już nie ma, nie może Ci odpowiedzieć ale czy jako katolik klękający co niedzielę podczas Mszy św. zmówiłeś w Jego intencji Wieczne Odpoczywanie? Czy pomodliłeś się za rodzinę?
prastary dąb
3 lata temu
Jeśli był tak wysoko jak piszą, to pewnie dużo wiedział?
Wojciech
3 lata temu
POłowski samobójca wrócił. Za dużo wiedział i podszedł a kara jest jedna
Ada
3 lata temu
Szkoda człowieka
mama3
3 lata temu
Szanowna Administracjo, po kiego grzyba zostawilaś komentowanie????? Żeby trolle PiSowskie miały uzywanie na samobójczej śmierci nieszczęśliwego człowieka???? Zamknijcie chociaż tutaj wyrażanie "zdania" niedouczonych, prymitywnych, bezrefleksyjnych ludzi. Mam dość czytania "miłosiernych i bogobojnych" polakokatolików.... :/
lola
3 lata temu
z łuku strzelil sobie w plecy 5 razy
Ira
3 lata temu
"Na jednym z siedzeń"? Gdyby to było siedzenie za kierownicą, to prawdopodobnie z bronią myśliwska byłoby ciasno.
mgr
3 lata temu
Kto sie szybko wspina i zdobywa szczyty ten szybko spada bo zapomina o spowiedzi.
brawo autor
3 lata temu
"Pamietane są również kontrowersja"
edi
3 lata temu
Czy zmarły popełnił przestępstwo i był o coś oskarżany, skoro podaje się pierwszą literę jego nazwiska?
ssd
3 lata temu
strzelil samobuja bo jako zlodziej z platformy bal sie odsiadki
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić