Wojciech Darewicz| 
aktualizacja 

Tragiczna śmierć byłego szefa Platformy Obywatelskiej w Olsztynie

223

Ciało byłego polityka Platformy Obywatelskiej znaleziono nad ranem. Tragedia wydarzyła się w Olsztynie, na terenie kampusu UWM.

Tragiczna śmierć byłego szefa Platformy Obywatelskiej w Olsztynie
(iStock.com)

Ciało byłego szefa Platformy Obywatelskiej w Olsztynie znalazł przypadkowy kierowca. Zaparkował on auto obok pojazdu byłego polityka. Z jego relacji wynika, że ciało Jana T. spoczywało na jednym z siedzeń. W jego rękach znajdowała się broń myśliwska. Do świadka dotarł Super Express.

Na miejscu zdarzenia pracuje policja i prokuratura. Trwają czynności mające na celu ustalenie okoliczności zdarzenia. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich. Jak dowiedziała się Gazeta Wyborcza, przy zwłokach znaleziono list pożegnalny.

Kariera polityczna. W strukturach PO działał od 2006 roku. Wcześniej znany był w Olsztynie jako biznesmen i restaurator. Szybko wspinał się po szczeblach kariery wchodząc do rady miasta i zarządu władz powiatowych PO. Był bliskim współpracownikiem byłego wiceprezydenta miasta Tomasza Głażewskiego. Jan T. ostatecznie rozstał się z polityką w 2016 roku. Miał dosyć wewnętrznych sporów w partii.

Był jaskrawą postacią. Mieszkańcy Olszytna pamietają, jak przebierał się, by promować swoją restaurację. Głośno było o nim, gdy wziął w obronę lokalną gastronomię, na którą narzekała Magda Gessler. Pamietane są również kontrowersja, jakie budził walcząc z zakazem parkowania w zabytkowej części Olsztyna.

Gdzie szukać pomocy? Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 800 70 2222 całodobowego Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie. Możesz też napisać maila lub skorzystać z czatu, a listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz TUTAJ.

Zobacz także: Zobacz także: Wypadek w Olsztynie
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić