Beata Kruk| 

Trump potwierdza obietnice wyborcze

110
Podziel się:

Amerykański prezydent elekt opowiedział o swoich planach podczas pierwszego oficjalnego wywiadu dla stacji CBS.

Trump potwierdza obietnice wyborcze
(Youtube.com)

Trump zadeklarował, że niezwłocznie deportuje od 2 do 3 milionów imigrantów, którzy mieli zatargi z prawem. Jak informuje CBS News, prezydent elekt podkreślił, że chodzi mu przede wszystkim o członków gangów, gwałcicieli i handlarzy narkotyków. W rozmowie z Leslie Stahl, prowadzącą program "60 minutes", Trump podkreślił, że dotrzyma także obietnicy dotyczącej uszczelnienia granicy z Meksykiem.

Zapytany o plan zbudowania muru oddzielającego USA od południowego sąsiada, Trump przytaknął. Podkreślił jednak, że jego zdaniem na niektórych odcinkach może to być "zwyczajne ogrodzenie". Powiedział również, że po uszczelnieniu granicy i "unormowaniu sytuacji', wyznaczy specjalnych urzędników, którzy zadecydują o tym, ilu z pozostałych nielegalnych imigrantów będzie mogło pozostać na terenie Stanów Zjednoczonych.

Donald Trump przyznał również, że zlikwiduje program opieki zdrowotnej Obamacare i zastąpi go własnym. Zapytany o Hillary Clinton, zaznaczył, że jest "bardzo mądrą kobietą" i była dla niego godnym przeciwnikiem. Podkreślił, że Clinton zadzwoniła do niego z gratulacjami, a ich rozmowa była "urocza".

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić