Radosław Opas
Radosław Opas| 

Turcja odesłała terrorystów z ISIS do krajów Europy

355

Władze Turcji ogłosiły, że przez ostatnie trzy tygodnie odesłały do krajów Europy 21 bojowników tzw. Państwa Islamskiego (ISIS). Decyzja ma związek z rozpoczętą 11 listopada operacją polegającą na masowej deportacji terrorystów.

Turcja odesłała terrorystów z ISIS do krajów Europy
(Youtube.com)

Informację potwierdziło tureckie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Do wydalonych terrorystów należą obywatele Niemiec, Belgii, Holandii, Danii, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Irlandii. Liczba zagranicznych terrorystów obecnych w ośrodkach deportacyjnych w Turcji spadła do 938 osób.

Akcja będzie kontynuowana. Władze kraju, którego premierem jest Recep Erdoğan twierdzą też, że są zdeterminowane do dalszego rozwoju operacji dodając, że "Turcja nie jest hotelem dla obywateli ISIS z innych krajów".

Turcja poważnie podchodzi do zarządzania migrantami, ponieważ kraj jest zaangażowany w poważną walkę z terroryzmem – stwierdził szef tureckiego MSW Süleyman Soylu.

Zobacz też: Wywiad z liderem ISIS. Wstrząsające, co ma do powiedzenia światu

Bojowników ISIS będzie musiała też przyjąć Francja. Rząd Turcji planuje w ciągu kilku najbliższych dni deportować do niej aż 11 członków Państwa Islamskiego.

29 listopada ogłoszono również, że członków organizacji terrorystycznej będzie musiała niedługo przyjąć Belgia. Wydalona zostanie 24-letnia Fatima Ben Meziane i jej 31-letnia siostra Rahma. Obie wyjechały kilka lat temu do Syrii i Iraku, gdzie dołączyły do wojsk ISIS.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić