REKLAMA
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Łukasz Dynowski09.10.19 (17:07)

Turcja rozpoczęła wojnę. Iran zareagował. Wysłali wojsko

Iran zareagował. Turcja przeprowadziła atak w Syrii, a tymczasem przy granicy pojawiło się wojsko Iranu. Wcześniej nie było żadnych zapowiedzi takich posunięć Teheranu. Sytuacja w regionie staje się coraz bardziej napięta.
Fatemeh Bahrami/Anadolu Agenc / Getty Images

Iran rozpoczął manewry wojskowe. Agencja ISNA stwierdziła, że w niezapowiedzianych ćwiczeniach, które prowadzono przy granicy z Turcją, uczestniczyły m.in. siły szybkiego reagowania i helikoptery wojskowe.

Manewry osobiście nadzoruje Abdolrahim Mousavi. To naczelny dowódca sił zbrojnych Iranu. Ćwiczenia odbywają się w ostanie Azerbejdżan Zachodni w północno-zachodniej części kraju. Nie poinformowano, ilu żołnierzy bierze udział w manewrach.

REKLAMA

Turcja przystąpiła do ofensywy. Iran rozpoczął ćwiczenia w okresie, kiedy Turcja zaatakowała siły kurdyjskie w Syrii. Iran, który jest sojusznikiem prezydenta Baszszara al-Asada w wojnie domowej w Syrii, sprzeciwiał się tureckiej ofensywie.

Apel prezydenta Iranu. Hasan Rouhani wzywał Turcję do powstrzymania się od działań zbrojnych na północy Syrii. Także irańskie MSZ podkreśliło, że jest przeciwne jakiejkolwiek możliwej operacji zbrojnej.

Zobacz też: Jest upośledzony umysłowo". Iran komentuje decyzję Donalda Trumpa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij