REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Łukasz Dynowski18.05.19 (15:28)

TVP pokaże dziś film o pedofilii. Ale nie Sekielskiego

W sobotę wieczorem TVP Info wyemituje dokument "Pedofile". To film Sylwestra Latkowskiego z 2005 roku. Do tej pory pokazano go tylko raz, ponad 10 lat temu. Nie chcesz czekać do wieczora? Podpowiadamy, jak obejrzeć film Latkowskiego już teraz.
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER / East News

TVP Info pokaże film "Pedofile" w sobotę o godz. 21:50. Sylwester Latkowski zrealizował film na zlecenie Telewizji Polskiej w 2005 r. Opowiada on m.in. o sprawie szajki pedofilów z Dworca Centralnego, która wykorzystywała chłopców. W rozbitej w 2002 r. grupie mieli działać m.in. polityk będący wówczas ministrem, znany ksiądz i wybitny reżyser.

"Pedofile" zostali pokazani tylko raz. Latkowski zarzucał władzom nadawcy publicznego, że na wiele lat zablokowały dokument. TVP miała prawa do tego filmu, ale nie decydowała się na kolejne emisje. Reżyser wspomina na Twitterze, jak usłyszał, że jego film "już nigdy nie ujrzy światła dziennego".

REKLAMA

Apel do Jacka Kurskiego. Przed kilkoma dniami Sylwester Latkowski publicznie zwrócił się do Jacka Kurskiego, prezesa TVP, z pytaniem, czy zgodzi się na upublicznienie filmu "Pedofile", który w 2005 r. "zakopano w archiwum TVP". Dodał, że "problem pedofilii w Polsce jest i najbardziej kryją to media".

Zgoda na emisję. Jacek Kurski zdecydował, że po 14 latach film ponownie zostanie pokazany. Nastąpi to w tydzień po udostępnieniu na YouTube filmu "Tylko nie mów nikomu". Głośny dokument o pedofilii w Kościele, który zrealizowali bracia Sekielscy, w ciągu tygodnia został odtworzony ponad 19,5 miliona razy. W czwartek film miał swoją premierę telewizyjną. Jako pierwsza wyemitowała go Telewizja WP.

"Pedofile" po 14 latach emisja w TVP Info o godzinie 21:50. Jak naprawdę zależy na ofiarach pedofilów, nie powinno być podziałów. Bez polityki. Pedofile nie tylko są w kościele. W mediach, biznesie, polityce. Także są. Trzeba zająć się problemem całościowo, a nie grać tematem – napisał Sylwester Latkowski na Facebooku.

Wobec prawa wszyscy jesteśmy równi. Ale niektórzy wciąż są równiejsi. Media nie są w stanie ścigać pedofilów. Ale muszą o nich głośno mówić – dodał Latkowski w innym poście.

Obraz Latkowskiego można obejrzeć już teraz. Nie trzeba czekać do wieczora. Film "Pedofile" jest dostępny w internecie. Można go obejrzeć w serwisie YouTube.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz też: "Tylko nie mów nikomu": księża przepraszają i dziękują. "Czas, by w gronie hierarchów doszło do rozliczenia"

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij